ČELSIJU MANJI LONDONSKI DERBI: Promašili penal u 87' pa Pulišić raspršio snove Vest Hema u 90'!
Kristijan Pulišić je u 90. minutu doneo pobedu Čelsiju, Foto: Profimedia

premijer liga, 34. kolo

"Čekićari" sada lakše mogu do Lige šampiona kroz Ligu Evrope

Objavljeno: 17:37h

Čelsi je na svom terenu u londonskom derbiju savladao Vest Hem sa 1:0, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Kristijan Pulišić u 90. minutu.

Prethodno, aktuelni šampion Evrope je mogao da povede u 87. minutu, ali je golman Vest Hema Lukaš Fabijanski odbranio jedanaesterac koji je izveo Žoržinjo.

Vest Hem je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Krejg Doson dobio crveni karton u 86. minutu zbog penala koji je napravio.

Čelsi je ostvario 19. pobedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 65 bodova, pet bodova više ali i utakmicom manje od četvrtoplasiranog Arsenala.

Vest Hem je u poslednje tri utakmice osvojio bod i sedmi je na tabeli sa 52 boda.

Fudbaleri Barnlija pobedili su na svom terenu Vulverhempton sa 1:0.

Jedini gol postigao je Matej Vidra u 62. minutu.

Barnli je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, posle druge uzastopne pobede, ukupno šeste u ligi zauzima 17. mesto na tabeli sa 31 bodom i ima dva boda više, ali i dve utakmice vše od Evertona koji je prvi u zoni ispadanja.

Ranije danas Brajton i Sautempton odigrali su nerešeno 2:2, a gradski derbi od 17.30 igraju Liverpul - Everton.