STOTKA RONALDA, BRUKA FERNANDEŠA I RAKETA DŽAKE: Arsenal bacio "Đavole" u ambis u spektakularnom derbiju!
Fudbaleri Arsenala slave gol Bukaja Sake, Foto: EPA/DANIEL HAMBURY

premijer liga, 34. kolo

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom Emirejstu Mančester junajted sa 3:1 (2:1), u meču 34. kolu engleske Premijer lige.

Povele su "Tobdžije" 2:0 golovima Nuna Tavareša u trećem i Bukaja Sake iz penala u 32. minutu.

Kristijano Ronaldo je smanjio rezultat u 34. minutu svojim 100. premijerligaškim pogotkom, a Junajted je u 57. minutu mogao da stigne do izjednačenja, ali Bruno Fernardeš nije uspeo da realizuje penal.

Konačan rezultat postavio je Granit Džaka neodrbanjivim šutem sa distance u 70. minutu.

Arsenal je upisao 19. pobedu u prvenstvu i sa 60 poena zauzima četvrto mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Praktično su eliminisali Junajted koji je sad na šestom mestu sa 54 boda i utakmicom više.

Londonski velikan će po svemu sudeći sa gradskim rivalom Totenhemom voditi veliku borbu za osvajanje četvrtog mesta.

U narednom kolu, Arsenal će gostovati Vest Hemu, dok će "Crveni đavoli" dočekati Čelsi.