OSVOJENA "BOGINJA" ĆE IZLEČITI! Tadiću izmakao trofej!
Dušan Tadić, Foto: Profimeida

kup holandije

Fudbaleri PSV-a osvojili su trofej u Kupu Holandije.

Objavljeno: 21:11h

Oni su u velikom finalu na stadionu De Kujp u Roterdamu pobedili ekipu Ajaksa sa 2:1 (0:1).

Tako je prva od dve velike bitke rivala za trofeje u Holandiji, pripala "filipsovcima".

Ostala je ona druga, u prvenstvu Holandije u kojem na pet kola pre kraja, Ajaks ima četiri boda prednosti.

Dušan Tadić je i ovog puta predvodio Ajaks sa kapitenskom trakom na ruci, ali se na kraju nije radovao sa saigračima, iako posle prvog poluvremena nije izgledalo da će biti tako.

FK PSV
FK PSVfoto: Profimedia

Tadić je posle duela u 20. minutu u kaznenom prostoru, tražio penal, ali je sudija mislio drugačije.

Ipak, Ajaks je samo tri minuta kasnije poveo, Dejvi Klasen je proigrao Rajana Gravenberha, a ovaj snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za 1:0.

U 44. minutu Nusait Mazraui je postigao gol za Ajaks, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

Da li je to ili nešto drugo uticalo, ali Ajaks je u drugo poluvreme ušao vrlo dekoncentrisano i to ih je na kraju koštalo.

U 48. minutu posle prekida Ibrahim Sangre je zahvatio loptu glavom i prosledio do Erika Gutijereza koji nije mogao da promaši, 1:1.

Devojčica zna
Devojčica znafoto: Profimeida

Samo dva minuta kasnije, potpuni preokret. Kodi Gakpo se odlučio na udarac sa ivice kaznenog prostora, poslao je loptu u donji levi ugao, Marten Stekelenburg bio je nemoćan.

U 56. minutu, Ajaksu je poništen još jedan gol zbog ofsajda, ovog puta uzalud se radovao Dejvi Klasen.

Sjajnu šansu imao je Dušan Tadić u 59. minutu, ali nije imao sreće - šutirao je sa ivice kaznenog prostora i pogodio stativu!

Do kraja meča, Ajaks je imao šansu preko Pera Šursa u 74, dok su Bruma u 80. i Jorbe Vertesen u 87. minutu mogli da uvećaju pobedu PSV-a, ali je ostalo 2:1.