FK Vojvodina, Foto: Starsport©

superliga srbije

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Napredak iz Kruševca sa 2:0 (0:0).

Objavljeno: 20:51h

Reč je bila o utakmici prvog kola plej-ofa u Superligi Srbije koja je odigrana u Novom Sadu na stadionu "Karađorđe".

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Novosađani su posao rešili u poslednjih 15 minuta susreta.

Prvo je Novica Maksimović u 76. minutu doneo prednost izabranicima trenera Dragana Radojičića.

Bio je to prelep pogodak - na odbitak posle slobodnog udarca natrčao je Maksimović, usledio je volej udarac sa dvadesetak metara, neodbranjivo - 1:0.

Vojvodina je pobedu obezbedila u četvrtom minutu nadoknade, posle udarca Noveskog sa desne strane, lopta se od noge jednog od igrača Napretka odbila u mrežu za konačnih 2:0.

Novosađani u narednom kolu 21. aprila gostuju Voždovcu, dok dan radnije Napredak dočekuje tim Radničkog iz Niša.