LAJPCIG IDE U POLUFINALE: Nemačka ekipa izbacila Atalantu iz daljeg takmičenja!
Lajpcig protiv Atalante, Foto: EPA/Paolo Magni

liga evrope četvrtfinale revanš utakmica

Fudbaleri Lajpciga prvi su polufinalisti Lige Evropa pošto su večeras u Bergamu pobedili Atalantu sa 2:0, u revanš meču osmine finala tog takmičenja.

Posle 1:1 iz prve utakmice odigrane u Nemačkoj, pobedu i plasman svom timu medju četiri najbolje ekipe u Ligi Evropa doneo je Kristofer Nkunku golovima u 18. i 87. minutu sa penala.

Nkunku je prvi gol postigao nakon što je Konrad Lajmer sjajno iskoristio prostor na levoj strani, ušao u kazneni prostor i proigrao ovog 24-godišnjeg Francuza koji je poslao loptu u mrežu za vodjstvo Lajpciga.

Iako je nemački tim i ranije mogao sve da reši, Nkunku je u 87. minutu stavio tačku na ovaj dvomeč pogotkom sa penala koji je sam iznudio.

Lajpcig će u polufinalu igrati sa boljim timom iz dvomeča Braga - Rendžers. Portugalski klub ima prednost od 1:0 posle prve utakmice.