NEEFIKASAN PARTIZAN NA BRDU: Crno-beli sa bodovnim minusom na tabeli će dočekati večiti derbi!
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport©

SUPERLIGA 30. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 21:15h

Fudbaleri Partizana odigrali su 0:0 protiv Čukaričkog u utakmici 30, kola Superlige Srbije.

Prvo poluvreme je prošlo u dominaciji Partizana. Ređale su se šanse crno-belih kao na traci, ali ni Rikardo, Menig i Urošević koji su šutirali ka golu domaćih nisu uspeli da loptu smeste u gol Čukarićkog.

Drugi deo utakmica je bio dosta izjednačeniji, ali i bolji. Igralo se sa dosta ritma i prilika na obe strane. Ali na kraju golova nije bilo.

FK Partizan

Partizan ligaški deo Superlige Srbije završava na drugom mestu, dok Čukarički na trećem.

I crno-belima u subotu sledi novi treći i poslednji ligaški večiti derbi koji će se igrati na stadionu Rajko Mitić.

SASTAVI:

ČUKARIČKI: Mićović – Stevanović, Kovačević, Šapić, Roganović - Mijailović, Kovač - Čolović, Lukić, Ndaje - Rakonjac.

PARTIZAN: Stevanović – Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Natho, Menig – Rikardo.

II POLUVREME

90+4. minut - Još jedna sjajna odbrana golmana Čukaričkog! Šutirao je Rikardo glavom, ali je Mićović vrhovima prstiju odbranio!

90+2. minut - Dobru akciju je napravio Menig, odigrao za Jovića, koji se dugo nameštao i dozvolio ga da izblokiraju dvojica igrača Čukaričkog

90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade vremena.

FK Partizan

87. minut - Kakva odbrana Mićovića! Menig je šutirao sjajno sa ivice šesnaesterca, lopta je išla pod prečku, ali golman Čukaričkog sjajno reagovao.

85. minut - Centrirao je Živković, skočio Rikardo, i glavom poslao loptu preko gola

80. minut - Izmene na obe strane, u Partizanu. Saničanin menja Vujačića. Dok u Čukaričkom Spasojević menja Rakonjca, a Drezgić Kovačevića.

76. minut - Sevnula je kontra Čukaričkog, Lukić je povukao, na kraju je Rakonjac odapeo strelcu sa 16 metara, Stevanović je bio dobro postavljen.

1 / 3 Foto: Starsport©

70. minut - Krenuo je Marković u svoj prvi napad od kada je na terenu, otvorio mu se prostor, ali ga je Kovačević stigao i odneo mu loptu.

68. minut - Nove izmene kod Partizana, Natho i Miljković su izašli, a Marković i Živković ušli u igru.

66. minut - Prva izmena u Čuki, umesto Stefana Čolovića na terenu je Milan Savić.

65. minut - Nova velika šansa za Rikarda! Centrirao je Menig, lopta je bila možda malo viša nego što je trebalo, Rikardo je tukao glavom - preko gola.

64. minut - Žuti za Jovića zbog gaženja Mijailovića.

59. minut - Prva izmena u Partizanu, Nemanja Jović ide na teren umesto Nikole Terzića.

FK Partizan, FK Čukarički

56. minut - Prečka za Čukarički! Ibrahima Endiaje je iz okreta šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je u visokom luku poletela ka golu Partizana i pogodila okvir gola!

49. minut - Prilika za Partizan posle greške Šapića, ali su Menig i Rikardo previše komplikovali i Mijailović je uspeo da odnese loptu napadaču crno - belih. U nastavku akcije udarac Jojića, međutim, pored gola.

46. minut - Najbolja prilika za Čukarički! Pogrešio je Miletić, uzeo mu je Rakonjac loptu, ali je odbrana Partizana uspela da zatvori napadača Čukaričkog i da spreči šut.

I POLUVREME

41. minut - Novi žut karton za fudbalere Čukaričkog. Sada ga je dobio Rakonjac zbog protesta posle faula nad Miletićem.

39. minut - Velika greška golmana Mićovića poiigravao se s loptom pa dao loš pas, ali napadači Partizana su iskomplikovali priliku i nisu je iskoristili. Crno-beli su lako mogli do gola!

34. minut - Ponovo šansa i ponovo Rikardo! U prodoru ka golu Čukaričkog, Kovačević nije smeo da ga dira, ali je u driblanju napadač Partizana izgubio loptu.

30. minut - Nova velika prilika za Partizan! Brzo su crno-beli izveli prekid, Menig se našao u šansi, šutirao, ali je Endijae uspeo da izblokira i skrene loptu u korner.

29. minut - Rizikuje Kovačević da dobije crveni karton. Ponovo ga je Rikardo nadigrao, a štoper Čukaričkog ga je povukao i srušio.

25. minut - Prva šansa za Čukarički preko Stevanovića, ali je pogodio dobro postavljenog Vujačića.

18. minut - Nova velika prilika za Partizan, koju je propustio Miloš Jojić. Maestralno ga je pronašao Natho, bio je vezista Partizana sam ispred Mićovića, ali je reagovao sporo i slabo.

13. minut - Šta je Terzić hteo da uradi nikome nije bilo jasno. Sve u svemu lopta je završila u rukama golmana Čukaričkog.

11. minut - Žuti karton za Kovačevića jer je s leđa kao poslednji igrač odbrane oborio Rikarda, bio je veliki protest fudbalera Partizana, ali sudija Simović je ostao pri svojoj prvobitnoj odluci.

6. minut - Posle šanse Rikarda, zapretio je i Urošević koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, zamalo preko prečke.

4. minut - Kakav promašaj Rikarda, zicer za napadača crno-belih. Došao je do lopte posle velike greške Čolića, izbacio Kovačevića, pa šutirao sa ivice peterca, ali je lopta otišla pored stative.

2. minut - Odmah prilika za Partizan, Rikardo je oklevao da šutira sa 16 metara, a onda je lopta došla do Meniga koji je šutirao pored gola.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

Crno-beli moraju da slave na ovom meču kako bi zadržali bodovni egal sa večitim rivalom, i da se nadaju eventualnom kiksu Zvezde kako bi poslednji večiti derbi ove sezone igrali na svom stadionu.

Partizan je prvi meč ove sezone na svom terenu rešio u svoju korist, jer je slavio sa 2:0.

Crno-beli su ušli u seriju dobrih rezultata, posle remija sa Napretkom, Partizan je pobedio u mečevima posle reprezentativne pauze.

To žele da nastave i na današnjem meču, ali neće biti nimao lako, prema rečima Aleksandra Stanojevića.

Prvi put ove sezone će se u protokolu naći u Ljubomir Fejsa, koji je bio nazvučnije pojačanje ove zime.

Sa druge strane Čukarički je siguran na trećem mestu i oni bez puno pritiska, ali sa velikom željom ulaze u ovaj meč.

Trener Brđana Saša Ilić je rekao da njemu Partizan znači mnogo, ali da će biti pravi profesionalac i pokušati da pobedi crno-bele.

Belo-crni imaju velike probleme sa povredama, danas neće biti Docića i Jankovića.