SVAŠTA SMO GLEDALI NA TEATRU SNOVA: Golove na obe strane, intervencije VAR-a, na kraju je rezultat bio NAJPOŠTENIJI
Duel Mančestera i Lestera, Foto: EPA/Tim Keeton

premijer liga 31. kolo

Fudbaleri Mančester junajteda i Lestera odigrali nerešeno, 1:1 (0:0) u utakmici 31. kola Premijer lige.

Junajted je tako nastavio da posrće i posle devetog remija u sezoni šanse da se dokopaju četvrtog mesta koje vodi u Ligu šampiona sada su samo u domenu teorije.

Izabranici Ralfa Rangnika ostaju na šestom mesti sa dva meča više i tri boda manje od Arsenala koji je četvrti sa 54. boda.

Totenhem sa utakmicom manje je peti sa 51 bodom.

Od početka je meč bio izuzetno otvoren, i jedan i drugi tim su imali svoje momente pred golom protivnika, ali se u prvih 45 minuta mreže nisu zatresle.

Ralf Rangnik je u nastavku odustao od ideje da Bruno Fernandeš igra špica, uvek je na teren Markusa Rašforda umesto Skota Mektominija, koji je imao veliku sreću da je u 49. minutu ostao na terenu.

Andre Mariner mu je pokazao žuti karton, a mogao je mirne duše i crveni posle žestokog starta na Džejmsa Medisona.

Ipak, posle sjajne kontre u 63. minutu, Lester je poveo.

FK Mančester junajted

Medison je centrirao sa leve strane, Ihenačo je bio na drugoj stativi, gađao je i pogodio desni donji ugao gola Junajteda.

"Crveni đavoli" su ubrzo stigli do izjednačenja.

Kasper Šmajhel je u 66. minutu posle jednog šuta kratko odbio loptu, sve je dobro pratio Fred koji je loptu poslao pod prečku.

Fofana je u 72. muinutu sjajno šutirao glavom, De Hea je krajnjim naporom udpeo da odbije loptu u korner.

U 80. minutu, Ihenačo je poslao loptu do Medisona, on je zatresao mrežu, ali je gledanjem VAR snimka poništen gol "lisica", jer je Ihenačo faulirao Rafaela Varana.

U finišu, Junajted je pritisnuo, Džastin je u šestom minutu nadoknade vremena prekinuo dodavanja koje bi sigurno vodilo do gola Junajteda, i tako je Lester odoleo.