SA KAMERUNCIMA SMO IGRALI SAMO JEDNOM, ALI JE BILO SPEKTAKULARNO: Može li Srbija da UKROTI lavove u pustinji!?

NEĆE BITI LAKO

Srbija protiv Kameruna će igrati 28. novembra

Objavljeno: 20:46h

Protivnik koji je reprezentaciji Srbije stigao iz četvrtog šešira je Kamerun.

Orlovi protiv ove afričke zemlje su igrali samo jedanput. To je bilo pre 12 godina, kada smo u prijateljskom susretu odigrali jednu spektakularnu utakmicu koja se završila 4:3 u korist Srbije.

Ali ajde da se sada malo bolje upoznamo sa neukrotivim lavovima.

Oni su već osam puta učestvovali na Mundijalu, a najbolji rezultat su imali 1990. godine kada su u Italiji igrali četvrtfinale.

Ove godine su imali obeveza u Afričkom Kupu Nacija koji se igrao u njhovoj zemlji i zbog toga su imali najveće moguće ambicije. Na kraju nisu uspeli da dođu do titule jer su poraženi u polufinalu, a na kraju su u utakmici za treće mesto posle penala pobedili Burkinu Faso.

Što se tiče utakmica kvalifikacija, tu nisu imali problema. Oni su prvo bili u grupi zajedno sa Obalom Slonovače, Mozambikom i Malavijem. Tu su zauzeli prvo mesto sa skorom od pet pobeda i jednim porazom. Potom su igrali plej of protiv Alžira, koji su prošli posle neverovatne završnice i golom u 124. minutu.

1 / 5 Foto: EPA/STR

Kao jedni od najvećih zvezda mogu se izdvojiti golman Ajaksa Andrea Onanu, Karl Toko Ekambi iz Liona, Erik Maksim Čupo Moting iz Bajerna, kao i Vinsent Abubakar koji je bio član Porta.

A tu je i bivši fudbaler Partizana Leandro Tavamba koji dobija sve više minuta kod selektora Songa.

Dok je predsednik fudbalskog saveza Kameruna, jedan od najboljih igrača ove zemlje, Samjuel Eto.

Srbija protiv Kameruna će igrati 28. novembra.

Sem Kameruna, Srbija će se sastati i sa Brazilom i Švajcarskom.