Navijač se vezao za stativu, Foto: Twitter/printscreen

strašno!

Prekid meča Everton - Njukasl trajao čak 14 minuta

Objavljeno: 23:08h

Fudbaleri Evertona slavili su u zaostalom meču 20. kola Premijer lige protiv Njukasla rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je Aleks Ivobi u devetom minutu nadoknade drugog poluvremena koje je produženo za neverovatnih 14 minuta.

Razlog je u prekidu koji je izazvao jedan od navijača prisutnih na "Gudison parku".

On je uleteo na teren, a potom se vezao za stativu u znak protesta protiv umešanosti Velike Britanije u investrianje u vezi sa fosilnim gorivima.

Dominirao je Njukasl tokom većeg dela utakmice, ali je na kraju poražen možda i rastrojeni upadom pomenutog napadača. Imali su i igrača više od 83. minuta kada je isključen vezista protivničke ekipe Alan.

Oni su trenutno 14. sa 31 bodom, dok je Everton prvi iznad crte sa 25 bodova, tri više od Votforda uz dva meča viška.