DVOMEČ BIO REŠEN JOŠ PROŠLE NEDELJE! Fejenord potvrdio klasu! KRAJ PUTA U EVROPI ZA PARTIZAN!
FK Partizan, Foto: instagram/ partizanbelgrade

liga konferencija

Fudbaleri Partizana igraju u Holandiji protiv Fejenorda revanš utakmicu u Ligi konferencija.

Fudbaleri Partizana završili su učešće u Ligi konferencija.

Fejenord je potvrdio pobedu iz Beograda i na svom terenu.

Uvod u meč bio je paklen, a režirali su ga domaći igrači kojima je cilj bio da dođu do ranog gola i ubiju svaku nadu Partizanu.

Uspeli su u tom periodu crno-beli da njihova mreža ostane mirna, izborili su se za ravnopravnu utakmicu. Ruku na srce Fejenord kada je ubacivao u treću brzinu dolazio je lako do prilika.

Taman kada je delovalo da će prvi deo meča biti završen 0:0, gol mreži Stevanovića. Torsten je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila u leđa Desersa i završila u mreži Partizana. Gol koji neodoljivo podseća na golove Pipa Inzagija.

U drugom poluvremenu, Nelson u 59. minutu duplira prednost, nakon previda Zdjelara koji je verovao da će lopta završiti van granica igrališta.

U 61. minutu Rikardo Gomeš uspeva da postigne gol. To je bilo dovoljno da se razigra i da krene da bude agresivniji ka golu Fejenorda.

Nisu uspeli crno-beli do kraja meča da dođu do izjednačenja. Aleksandar Stanojević je menjao, dajući priliku i mlađim igračima i veteranima da zaigraju.

Treba istaći dve sjajne odbrane Stevanovića pred kraj meča, ali šut Linsena u 90.minutu nije uspeo da zaustavi. Na kraju 3:1!

Tok meča:

90. minut: Dve sjajne odbrane Stevanovića. Linsenov šut je završio u mreži Partizana

83. minut: Zdjelar je dobio udarac u glavu pa je morala da interveniše doktorska ekipa

- Menja Aleksandar Stanojević. Meša karte - Jović i Holender u igri umesto Meniga i Rikarda. Pre toga Jojić je prepustio mesto Terziću

68. minut: Gomeš se razigrao. Sjajno je proturio loptu do Meninga, on je mogao iz prve da pronađe Lazara Markovića, na centaršut Markec pokušava glavom ali lopta odlazi preko prečke

65. minut: Gomeš uspeva da izbori šansu da uputi još jedan udarac ka golu domaćina

61. minut: Rikardo Gomeš sa iste pozicije odakle je malopre okušao šut, mnogo ubojitije i preciznije za 2:1

59. minut: Nelson pogađa mrežu za 2:0

55. minut: Rikardo Gomeš je prebacio loptu na levu nogu zapretio Marsianu

50. minut: Saničaninu i Markoviću lopta nije legla nakon kornera crno-belih, iako su i jedan i drugi došli do nje

46. minut: Ostalo je još jedno poluvreme Partizanu u Evropi ove sezone

Kraj prvog poluvremena

45. minut: Tornstra je izveo slobodan udarac, lopta je nakon snažnog šuta u leđa pogodila Desersa koji u stilu Inzagija postiže pogodak za 1:0

43. minut: Žuta karta za Jevtvića

41. minut: Saničanin pravi prekršaj u "kapici". Previsoko je podigao nogu, da li je zakačio protivničkog igrača, ili ne (?) ostaje dilema

33. minut: Zatresla se mreža Stevanovića ali je Desers bio u ofsajdu, po sudijskoj proceni, nakon odbijene lopte od stative

30. minut: Uspostavio je Partizan za ovih pola sata igre ravnopravnost na terenu

26. minut: Žuti karton za Uroševića

17. minut: Bez potrebe Mening komplikuje. Imao je priliku da makar proba da ugrozi gol Marsiana ali se zaustavio u kaznenom prilikom i dozvolio da ga protivnički igrači osujete

14. minut: Laza Marković odličan u defanzivi. Neverovatno lako igrači Fejnorda dolaze do prilika

12. minut: Prvi korner na utakmici pripao je Partizanu

8. - 10. minut: Pritiskaju domaći sve vreme utakmice. Sjajna podrška daje im vetar u leđa da ka golu Stevanovića krenu još žešće. U jednom napadu tri šuta, na sreću odlično postavljena odbrana crno-belih

5. minut: Prvu ozbiljniju akciju izgradili su domaćini. Srećom lopta je prošla kroz kazneni prostor gde nije bilo igrača u crveno-belim dresovima

1. minut: Počela je utakmica pred oko 50.000 ljudi

Poznati sastavi:

Partizan: Stevanović, Lutovac, Miletić, Saničanin, Urošević, Jevtović, Zdjelar, Jojić, Marković, Menig, Rikardo Fejenord: Marsiano, Gertruda, Senesi, Hendriks, Tornstra, Orsnes, Kokču, Sinistera, Nelson, Til, Desers