Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

na marakani trljaju ruke!

Šampion Srbije izborio 2.000 bodova za klupski koeficijent, i 500 za nacionalni

Objavljeno: 22:53h

Fudbaleri Zvezde završili su evropsko takmičenje za ovu sezonu dvomečom protiv Rendžersa u 1/8 finala Lige Evrope, prvi duel su izgubili 0:3, drugi dobili 2:1.

Zvezda ima dosta razloga za zadovoljstvo uprkos eliminaciji.

Kada se podvuče crta, srpski prvak je doneo mnogo i sebi i srpskom fudbalu postignutim rezultatima u tekućoj takmičarskoj sezoni, a osim novca, dosta bodova za evropski koeficijent je osvojeno.

Samo pobedom nad Rendžersom Zvezda je upisala 2.000 bodova za klupski koeficijent, i 500 za nacionalni, ne i novac, jer novac sleduje samo ekipi koja izbori prolaz, ali i bodovi su nešto što će klubu sa Marakne doneti benefit na duži rok.

Zvezda - Rendžers
Zvezda - Rendžersfoto: Starsport

Ukupno, Zvezda je za tekuću sezonu osvojila 46.000 poena.

Naime, na osnovu trenutnog stanja u evropskim ligama, Zvezda ima ogromne šanse da bude povlašćena u celokupnim kvalificacijama za Ligu šampiona za narednu sezonu, a za tako nešto bilo je potrebno da Kopenhagen što pre ispadne iz Lige Konferencija, i ispao je, ili da Slavija ne osvoji prvenstvo Česke.

Slavija je trenutno drugoplasirana na tabeli sa tri boda manje od lidera Viktorije Plzenj.