OVAJ ČOVEK JE NEUNIŠTIV: Ronaldo ispisao istoriju HET-TRIKOM protiv Totenhema, prvi gol ostavlja bez daha! (VIDEO)
Ronaldo slavi sa saigračima, Foto: EPA/Andrew Yates

premijer liga, 29. kolo

I jedni i drugi se žestoko bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona

Mančester Junajted i Totenhem su u derbiju 29. kola Premijer lige igrali utakmicu sa velikim ulogom.

I jedni i drugi se žestoko bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona, a "Crveni đavoli" su današnjim trijumfom u uzbudljivom meču 3:2 (2:1), uspeli da se vrate na ciljanu četvrtu poziciju. Doduše, imaju četiri utakmice više od petoplasiranog Arsenala koji ima dva boda manje.

Igrač utakmice je bez sumnje fenomenalni Kristijano Ronaldo koji je dao sva tri gola za domaćina posle perioda u kom je imao malu golgetersku krizu.

1 / 3 Foto: EPA/Andrew Yates

Prvi gol ovog het-trika je bio posebno lep, projektil sa preko 25 metara, zatim posle lepe akcije je vratio prednost u 38. minutu, pa još jednom u 81. minutu udarcem glavom nakon što je nadskočio čuvare posle kornera.

Dva puta su, dakle, "Pevci" stizali prednost Mančestera preko Kejna iz penala (35. minut) i autogolom Megvajera (72. minut), ali CR7 nije dao da ijedan bod ode sa Old Traforda.

Ronaldo je drugim golom postao najbolji strelac u istoriji fudbala sa 806, sada već 807 pogodaka u profesionalnoj karijeri.

Premijer liga, 29. kolo:

Brajton – Liverpul 0:2 (Dijaz 19, Salah 61p) Brentford – Barnli 1:0 (Toni 86) M. Junajted – Totenhem 3:2 (Ronaldo 12, 38, 81 - Kejn 35p, Megvajer 72ag)