ČELSIJEVA RUTINA: Norič zakucan na dnu - Vulvsi demolirali Votford!
Fudbaleri Čelsija, Foto: EPA/Andy Rain

30. kolo premijer lige!

Četvrti uzastopni trijumf "plavaca", sjajna partija Vulverhemptona

Objavljeno: 22:55h

Fudbaleri Čelsija pobedili su kao gosti Norič rezultatom 3:1, u meču 30. kola Premijer lige.

Izabranici Tomasa Tuhela ostvarili su četvrti uzastopni trijumf u prvenstvu Engleske.

Poveli su već golom Čaloba posle kornera u trećem, odnosno Mejson Maunt, nakon dodavanja Haverca, u 14. minutu.

Nadu domaćima je dao Temu Puki u 69. iz penala, ali je sve sumnje oko toga ko će pobediti, otklonio je spomenuti Kai Haverc u 90. minutu utakmice.

Čelsi je treći na tabeli sa sedam bodova manje od Liverpula, a 13 od Mančester sitija, koji ima utakmicu više.

Norič je sa druge strane i dalje poslednji sa samo 17 bodova, a od mirne luke ga deli pet poena.

Ubedljiv na svom terenu je bio Vulverhempton, koji je rezultatom 4:0 savladao Votford.

FK Vulverhempton

Tri su dali za samo 21 minut, redom su pogađali Himenes, Kučo (autogol) i Podens, a konačan rezultat postavio je Ruben Neveš u 85. minutu.

Sautempton je i drugi put zaredom poražen, ovoga puta od Njukasla kod kuće (2:1).

Poveli su u 25. minutu preko Armostronga, da bi samo sedam minuta kasnije Vud izjednačio.

Junak gostiju bio je Guimaraeš, zimsko pojačanje iz Liona, koji je u 52. minutu prevario Forstera.

Njukasl je u odličnoj formi, ovo im je šesta pobeda na poslednjih osam utakmica i opstanak im je sve bliži.

Aston Vila je bila ubedljiva protiv Lidsa 3:0.

Strelci za klub iz Birminhema bili su Kutinjo u 22, Mati Kaš u 65. i Kalum Čembers u 73. minutu.

Vila je upisala 11. pobedu u prvenstvu i sa 36 bodova zauzima devetu poziciju na tabeli. Lids je na 16. mestu sa 23 poena.

U narednom kolu, Aston Vila će gostovati Vest Hemu, dok će Lids dočekati Norič.