NADA ŽIVI! Pred punom Marakanom ČUDO se već dešavalo! KADA SU PALI NEMCI, MOGU I ŠKOTI! Talija -Stanković na klupi!
FK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

LIGA EVROPE

Crvena zvezda je sinoć poražena u Glazgovu ubedljivim rezultatom - 3:0. U svojoj istoriji crveno-beli su jednom uspeli da stignu tri gola zaostatka.

Objavljeno: 17:31h

Imali su svoje prilike puleni Dejana Stankovića i pokazali da mogu da se nose sa Rendžersom.

Dva gola su im poništena, dok Aleksandar Katai nije uspeo da realizuje penal.

Bilo kako bilo, i u revanšu treba dati sve od sebe.

Kapiten Milan Borjan je optimista pred revanš.

1 / 7 Foto: Starsport©

Crveno-beli su samo jednom u istoriji eliminisala protivnika nakon zaostatka od tri gola

To se dogodilo u čuvenoj sezoni 1978/1979. kada su crveno-beli stigli do finala Kupa UEFA.

Tadašnja ekipa Branka Stankovića bila je na pragu eliminacije već u na startu takmičenja, pošto je od Dinama iz Berlina u prvoj utakmici poražena u gostima sa 2:5.

Ipak, u revanšu je beogradska Marakana pokazala svoju moć.

Klub iz tadašnje Istočne Nemačke čak je poveo i u revašu golom Hans Jirgena Ridigera u 12. minutu, a taj rezultat je bio na snazi sve do 58. minuta, kada je Dule Savić izjednačio na 1:1.

Taj prvi gol potpuno je promenio dešavanja na terenu, Zdravko Borovnica je golovima u 69. i 80. minutu uveo utakmicu u pravu dramatičnu završnicu, a onda je Miloš Šestić u 89. minutu izazvao erupciju oduševljenja na najvećem srpskom stadionu.