LEPOTA KOŠARKE, DA ZAOKRUŽIMO NA 100 POENA! Srbija kao na šuterskom treningu, BRILJANTNA partija! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Srbija - Finska, Foto: Starsport©

Eurobasket 2022, grupna faza

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:05h

Košarkaši Srbije ubedljivo su savladali Finsku rezultatom 100:70 u 3. kolu Eurobasketa.

Nikola Jokić meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 14 skokova, a njegov imenjak Nikola Kalinić imao je isti košgeterski učinka. Vladimir Lučić zaustavio se na 12, dok je Marko Gudurić bio poslednji dvocifreni sa 11 poena na svom kontu.

Što se tiče Finaca najefikasniji je bio Lauri Markanen sa 18 poena, a po deset su dodali Elias Valtonen i Edon Madžuni.

1 / 3 Foto: Starsport©

Srbija se u 4. kolu sastaje sa Izrealom, a taj susret igra se u utorak od 21h.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' Srbija je ponovo stigla do 100 poena na jednoj utakmici. Koš je postigao Jaramaz na oduševljenje srpskih navijača u Pragu. KRAJ UTAKMICE!!!! Srbija je ubedljivo savladala Finsku 100:70.

38' Prvi poeni Ristića na ovoj utakmici 98:61. Salin na drugoj strani pogađa trojku 98:64.

35' Jokić nije pogodio za tri poena, Srbija vodi 91:56 na pet minuta do kraja utakmice.

31' Lep početak poslednje četvrtine Srbije, Davidovac je pogodio za tri poena 79:48.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Srbija ima ogromnu prednost pred ulazak u poslednju četvrtinu 76:48.

25' Na polovini treće četvrtine Srbija protiv Finske vodi 71:43.

23' Kada treba sigurnost u napadu tu je Nikola Jokić 67:43.

22' TROJKAAAAA!!!! Kalinić postiže prve poene za Srbiju u drugom poluvremenu 65:38.

21' Finska opasno kreće drugo poluvreme serijom 4:0.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Davidovac je pogodio u poslednjoj sekundi prvog poluvremena koje je Srbija ubedljivo rešila u svoju korist 62:34.

18' Još jedna atraktivna akcija Srbije, Micić je asistirao Lučiću za efektno zakucavanje.

16' Markanen stiže do svog devetog poena 48:29.

14' Pas preko celog terena Jokića i zakucavanje Kalinića 44:22.

Nikola Kalinić

11' Marko Jagodić Kuridža je postigao prvi koš u drugom delu meča. Strašan prvi minut druge četvrtine Srbije, završen je fenomenalnom akcijom Jaramaza i Marka Jagodića Kuridže 41:22.

PRVA ČETVRTINA:

10' Srbija je sjajno odigrala prvi deo meča protiv Finske i vodi posle 10 minuta igre 33:20.

9' Micić je pogodio dva slobodna bacanja, Srbija stiže do dvocifrene prednosti. Lučić je takođe precizan sa linije penala 33:20.

6' Sjajna serija Srbije 5:0, prednost se povećava sada je 22:15.

Vasilije Micić

5' TROJKAAAAAAA!!!!! Nedović pogađa tačno na polovini prve četvrtine, Srbija vodi 17:15.

3' Srbija sa dva brza koša stiže do predsnosti 8:6.

1' Jokić je asistirao Nedoviću za prve poene Srbije na meču.

20:40 - Košarkaši Srbije su na zagrevanju. Ipak ono što je interesantno jeste promena koja se desila u timu Srbije pred duel protiv Finske. Nikola Milutinov je uvršten u sastav, ali Vanja Marinković mora na pauzu i preskočiće večerašnji meč.

Košarkaši Srbije sastaju se sa Finskom u 3. kolu grupe D Evropskog prvenstva u Pragu.

Srbija je ubedljivo, ali ne i lako dobila prva dva meča protiv Češke i Holandije, a sada im na putu stoji reprezentacija Finske koja je protiv Izraela u prvom kolu upisala poraz, ali je onda bes iskalila na selekciji Poljske i tako poslala poruku Srbiji da joj neće biti lako.

Razigrani Nikola Jokić i Vasilije Micić su ubedljivo prednjačili u našem timu u dosadašnjim utakmicama, dok je veliki utivaj imao i Vanja Marinković. Ne treba zaboraviti ni Nikolu Milutinova koji se konačno oporavio od virusa i priključio se timu.

Selektor Svetislav Pešić očekuje težak meč protiv nezgodnih Skandinavaca

- Finska je ekipa sa pravim karakterom, ne samo fizičkim i kada je u pitanju borbenost, naravno da je to baza, ali su napredovali i tehnički i moralno veruju u trenera, u to što rade. Nije ni čudo što su prezentovali modernu košarku posle teškog poraza od Izraela. To je za njih bila jedna od najvažnijih utakmica u grupi, ali videli ste kako su se vratili sjajnom kolektivnom igrom. Odigrali su jednu od najboljih utakmica od svih reprezentacija koje su na prvenstvu, tu računam i ostale grupe.