MINIMALAC DOVOLJAN ZA FINALE: Brazil čeka Argentinu u borbi za trofej!

Kopa Amerika

Reprezentacija Brazila sinoć je pobedila Peru sa 1:0 u polufinalu Kopa Amerike.

Brazilci su uspeli da dođu do pobede protiv Perua i plasiraju se u finale ovog takmičenja na kojem brane titulu koju su osvojili pre tri godine.

Ekipa Brazila prvu veliku šansu imala je već u osmom minutu kada je u centru pažnje bio Nejmar. On se našao u odličnoj prilici, ali je na kraju šutirao pored desne stative gola Perua.

Samo deset minuta kasnije Nejmar ponovo preti. Sa pet metara je bio sam ispred golmana Perua koji ponovo fantastično odbranio njegov udarac. Lopta se odbila do Ričarlisona, no Galese je i to uspeo da odbrani.

Fudbalska reprezentacija Brazila, Artur Melo

Ipak, u 35. minutu Brazil je uspeo da dođe do prednosti. Nejmar je ovaj put bio asistent i sjajno je uposlio Pakuetu koji je pogodio za 1:0 i dovode Karioke u prednost. Treba istaći da je Nejmar pre toga fantastičnim driblingom izbacio dvojicu igrača Perua.

U drugom poluvremenu Peruanci su pokušavali nekako da dođu do iznednačenja, ali su se Brazilci odlično branili.

Peru nije uspeo da dođe do neke ozbiljnije prilike kojom bi ugrozili gol Edersona, te je na kraju Brazil slavio sa 1:0 i plasirao se u finale Kopa Amerike.

Brazilci će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Argentina - Kolumbija koji svoj meč igraju večeras.