isprobajte
Ove domaće palačinke se peku same od sebe! Uopšte ne treba da ih okrećete, fantazija živa
Nije potrebno uopšte da ih okrećete, same se peku, a rezultat je mekana, sočna i mirisna poslastica koja će vas oduševiti.
Baka Jelena dan ovog jutra otkriva recept za najbržu i najukusniju palačinku iz rerne!
Nije potrebno uopšte da ih okrećete, same se peku, a rezultat je mekana, sočna i mirisna poslastica koja će vas oduševiti.
Idealna je za brzi doručak, popodnevnu užinu ili laganu večeru. Hajde da zasučemo rukave i pripremimo ovu fantastičnu poslasticu!
Potrebno je:
3 jaja
lonče puno do vrha od 200 gr brašna
1 kašičica praška za pecivo
korica limuna
malo soli
200 ml mleka
50 ml ulja
1 vanilin šećer i prah šećer
Još sastojaka:
300 gr zrelijih šljiva
1 veća breskva tj nektarina
Priprema:
Jaja umutioti običnom žičicom, dodati ulje pa mešati. Dodati koricu limuna brašno sa praškom za pecivo prosejano i dodavati polako mleko i na kraju so.
Sve izjednačiti. Pleh manji od rerne obložiti peka papirom i premazati uljem i sipati testo u pleh Voće iseći na veće kocke i rasporediti po testu i posuti vanilin šećerom da lepo miriše kad se peče.
Peći 40 min. na 200 stepeni C . Vruć kolač špsuti prah šećerom. Makazama za testo iseći na kocke i poslužiti . Vrhunsko!! Brzo, jednostavni jeftino jako dobro
(Espreso)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!






