Kvalifikacije za OI

NAJBOLJI MEČ SRBIJE NA TURNIRU U BEOGRADU: Stotkom zakazan finalni duel protiv Italije (VIDEO+FOTO)

Direktan prenos utakmice mogli ste pratiti uživo na našem portalu

Objavljeno: 03.07.2021. 18:14h

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre koji se igra u Beogradu, pobedom protiv Portorika 102:84.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vasilije Micić sa 21 poenom, Nemanja Bjelica ubacio je 18 uz sedam skokova, Filip Petrušev je imao učinak od 15 koševa i osam uhvaćenih lopti, dok je Miloš Teodosić upisao dabl-dabl od 11 poena i 10 asistencija.

Za plasman na Olimpijske igre Srbija će u nedelju od 20:30 igrati protiv Italije.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!! Pukla je stotka u Beogradu. Srbija se plasirala u finale kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre pošto je savladala ekipu Portorika 102:84.

39' TROJKAAAA!!! Teodosić postiže koš u poslednjoj sekundi napada 98:81.

37' Fantastičan solo prodor Micića 92:77. Minut odmora traži trener Portorika.

35' Poslednjih pet minuta utakmice u Beogradu, Srbija vodi 87:75.

32' Marjanović je tek sada postigao prve poene iz reketa na ovoj utakmici, Srbija i dalje ima dvocifrenu prednost 83:73.

31' Mičić je asistirao, a Davidovac postigao prve poene u poslednjem delu igre 81:68.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Mičić je izvukao tri slobodna bacanja u poslednjoj sekundi treće četvrtine. Bio je maksimalno precizan i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine 79:68 za Srbiju.

28' TROOOJKAAAAA!!! Teodosić je siguran van linije za tri poena 71:62.

26' Dve uzastopne trojke Bjelice 66:57.

23' Srbija održava prednost 58:47.

21' Micić je dva puta bio precizan sa penala, za prve poene Srbije posle velikog odmora 53:41.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Avramović je postigao poslednji koš u prvom poluvremenu, Srbija vodi posle prvog poluvremena 51:40.

19' Srbija prvi put ima dvocifrenu razliku 47:37.

18' Fantasična asistencija Teodosića i egzekucija Petruševa 43:37.

15' TROJJJJKKKAAA!!!! Ovo se retko događa, Marjanović je pogodio 38:33 vodi Srbija.

12' Micić je postigao prva četiri poena u drugom delu igre, Srbija ima šest poena prednosti 32:26.

PRVA ČETVRTINA:

10' Bjelica je u poslednjoj sekundi pogodio trojku i postavio konačan rezultat prve četvrtine 28:26 za Srbiju.

9' TROJKAAAAAAAA!!! Srbija ponovo vodi košem Anđušića 23:21.

8' Sada se igra jako brza košarka, Srbija je uspela da izjednači 19:19.

7' Portoriko je bolje otvorio utakmicu 11:17, trener Srbije zatražio je minut odmora.

4' Anđušić donosi prednost Srbiji 9:8.

3' TROJKAAAAAAAA!!! Micić postiže svoje prve poene na utakmici i donosi izjednačenje 5:5.

2' Prve poene za Srbiju na ovoj utakmici postigao je sa penala Anđušić 2:5.

1' Počela je utakmica u Beogradu. Srbija igra u beloj, a Portoriko u crvenoj opremi. Gosti ekspresno stižu do prednosti 0:5.

Košarkaši Srbije od 16.00 časova u hali "Aleksandar Nikolić" igraju polufinalni meč kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre sa Portorikom.

Srbija je u grupnoj fazi pobedila Dominikansku republiku i Filipine.

Mali broj zajedničkih treninga, posledično neuigranost, kao i umor i povrede su alarmanti znaci pred susret protiv već otpisanog Portorika. Stoga treba biti oprezan.

Problema sa povredom ima Nikola Kalinić i njegov nastup je pod znakom pitanja, baš kao i kada je reč o Ognjenu Dobriću.

Sa druge strane, Vasilije Micić i Nemanja Bjelica pokazuju znake oporavka.

- Ovakve utakmice se sigurno ne dobijaju uigranošću, već energijom, borbenošću i požrtvovanjem na terenu. Ovakve utakmice se sigurno ne dobijaju uigranošću, već energijom, borbenošću i požrtvovanjem na terenu. Važno je da nam zdravstveni bilten bude bolji u odnosu na utakmicu sa Filipinima. Videćemo da li će igrati Kalinić, dok se Micić i Bjelica osećaju bolje što su dobri znaci. Ognjen Dobrić ima odredhene probleme i on je takodhe upitan za sutra. Najvažnije nam je da znamo ko će mohci da nastupi - rekao je selektor Srbije Igor Kokoškov.

Što se tiče protivnika, njihov jedini meč grupne faze protiv Italije je bio prijateljskog karaktera.

Razlog je u otkazivanju učešća selekcije Senega, pa je Portoriko stigao do polufinala sa učinkom od samo jednog poraza.

Dve reprezentacije su nedavno igrale prijatelski meč u kom je bila bolja Srbija rezultatom 80:68.