Partizan - Žalgiris, Foto: Starsport©

23. kolo evrolige

PARTIZAN SE SPORO "PALI", ALI KAD KRENE, NE STAJE! Doužer dirigovao, Trinkijeri će pamtiti aplauz, ali i poraz

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 26.01.2024. 22:35h > 22:50h
20:55h

11. minut - Laki poeni Evansa! Naneli gubi lotu i ranoj fazi napada, a onda s druge strane laki poeni za Hejsa 22:30

20:49h

10. minut - Avramović siguran sa linije penala. Lekavičijus precizan sa druge strane. Ledej pogađa na isteku napada, Lekavičijus ne uspeva da pogodi na kraju prve četvrtine 22:26

20:46h

9. minut - Nestvarni Doužer ima već 15 poena, nova trojka! Laki poeni za Hejsa! 18:24

20:45h

8. minut - Neverovatna trojka Butkevičijusa! Doužer uzvraća ekspresno 15:22

20:42h

7. minut - Nastavlja Doužer sa sjanom partijom, s druge strane poentira Lekavičijus 13:19

20:41h

6. minut - Novi sjajan potez Doužera! 11:17

20:40h

5. minut - Doužer pogađa za 3, a potom sjajan potez Birutisa!

20:38h

4. minut - Ulanovas lagano prolazi Smailagića! Doužer siguran sa poludistance 6:15

20:34h

3.minut - Laki poeni za Gedraitisa! Novi poeni za Žalgiris, Birutis 2+1! Obradović reaguje tajm-autom 3:13

20:33h

2. minut - Evans pogađa drugu trojku na meču! Karakterističan potez Ledeja za 3:8

20:30h

1. minut - Počeo je meč! Dobar start Žalgirisa! Pet vezanih poena, prve poene Partizanu donosi Kaboklo 1:5

20:26h

Šou navijača Partizana pre početka meča! Uskoro počinje utakmica!

20:11h

Navijači Partizana su gromoglasnim aplauzom dočekali nekadašnjeg trenera Andreu Trinkijerija, a potom i skandirali njegovo ime.

19:16h

Košarkaši Partizana dočekuju ekipu Žalgirisa od 20.30 u "Štark areni", u okviru 23. kola Evrolige.

Ovo je jako važan meč za izabranike Željka Obradovića, pošto imaju dobru priliku da se približe plej-of zoni.

Biće ovo zanimljiva utakmica sa još jednog aspekta, pošto se u Beograd vraća nekadašnji trener crno-belih Andrea Trinkijeri.

Ono što svakako ide domaćima u prilog je što Obradović ima na raspolaganju sve igrače.

Ipak, iskusni stručnjak je odlučio da ove večeri među 12 igrača neće biti Anđušića, Vukčevića i Smita. Njegov kolega Italijan takođe može da računa na sve raspoložive snage.

Partizan je trenutno na 11. mestu na tabeli sa skorom 11-11, dok je Žalgiris na 8-14.

Iako su Litvanci daleko od plej-in zone, Trinkijerijev dolazak je već doneo boljitak, pošto su u poslednjih pet mečeva slavili tri puta, od čega je poslednji trijumf bio protiv Fenerbahče.