evroliga

ZVEZDA IGRALA PO TEODOSIĆEVIM NOTAMA: Crveno-beli došli do prvog trijumfa u gostima!

Objavljeno: 21.12.2023. 19:37h > 22:23h
20:43h

8. minut - Mitrović pogađa jedno bacanje, a Blat pogađa za dva.

Tobi ponovo pogađa i već sada ima najbolji učinak u Evroligi ove sezone.

Tehnička za Kataš, a Teodosić pogađa slobodno bacanje - 35:45

20:40h

6. minut - Teodosić pogađa novu trojku, a zatim i Tobi zakucava.

Klivlend pogađa trojku za Makabi, a Tobi ponovo pogađa.

Nibo pogađa jedno bacanje - 33:41

20:32h

4. minut - Tobi pogađa trojku, a Kataš traži tajm-aut.

Nova trojka za Tobija, a Nibo pogađa dva slobodna bacanja.

Klivlend pogađa još dva bacanja, a zatim Nibo zakucava i pravi seriju 6:0 za domaćina, a Sferopulos zvoe tajm aut - 29:34

20:29h

2. minut - Simonović zakucava nakon kontre, a zatim i Nedović pogađa trojku!

Kolson pogađa jedno bacanje - 23:28

20:28h

Počela je druga četvrtina

20:19h

10. minut -Teodosić pogađa novu trojku, a Boldvin pogađa dva bacanja.

Blat pogađa za tri, ali Teodosić pogađa novu trojku.

Bolomboj pogađa za dva, ali Braun pogađa trojku uz zvuk sirene - 20:20

20:17h

8. minut - Teodosić pogađa za tri uz faul i donosi izjednačenje.

Bolomboj pogađa na asistenciju Teodosića i Zvezda vodi.

Nibo zakucava i izjednačava rezultat - 12:12

20:14h

6. minut - Nibo postiže nove poene, ali i Bolomboj pogađa.

Braun pogađa posle dobrog prodora - 10:6

20:09h

4. minut - Lazić je ukrao loptu i postigao svoje prve poene na meču, a Makabi promašuje nekoliko otvorenih šuteva - 6:4

20:06h

2. minut - Prve poene na meču postiže Bolomboj, a za Makabi Braun pogađa trojku.

Nibo pogađa uz faul - 6:2

20:01h

Počeo je meč u hali Pionir

19:54h

Makabi ostaje u Pioniru?

lako je postojala informacija da je ovo poslednja utakmica Makabija u Pioniru, dogovor je postignut da mogu halu da koriste do februara.

19:36h
19:36h

Nejpir i zvanično u Milanu.

19:34h

Crveno-beli su u utorak doživeli poraz od Reala na domaćem terenu rezultatom 58:72, dok je Makabi ostvario pobedu nad Baskonijom u Beogradu rezultatom 89:81.

Trenutno, Crvena zvezda se nalazi na 15. mestu u elitnom takmičenju sa pet pobeda i 10 poraza, dok je ekipa iz Izraela na 5. poziciji sa skorom 9-6. Crvena zvezda i Makabi su se već sastali u pripremnom periodu, gde su crveno-beli doživeli poraz u dramatičnoj utakmici rezultatom 112:109 tokom turnira na Kipru.

Crvena zvezda ima pozitivan međusobni skor sa Makabijem, pobedivši Izraelce u 10 od ukupno 18 mečeva. Interesantno je da su crveno-beli ostvarili pet uzastopnih pobeda u Evroligi protiv ekipe iz Izraela. Prošle sezone su pobedili u oba susreta, s rezultatom 69:68 u Beogradu i 86:89 na gostovanju, obe utakmice su bile izuzetno izjednačene i teške.