Detalj sa utakmice Žalgirisa i Crvene zvezde, Foto: Alfredas Pliadis / Xinhua News / Profimedia

EVROLIGA, 2. KOLO

ZVEZDA OD OČAJA DO SJAJA I NAZAD! Žalgiris četvrti put zaredom pobedio crveno-bele u Kaunasu (VIDEO/FOTO)

Tok utakmice možete pratiti iz minuta u minut na našem portalu

Objavljeno: 13.10.2023. 18:31h > 11:55h
19:24h

12. minut - Hanga pogađa za dva. Nema poena Meneka. Presekao je pas Mitru-Long. Promašio je Birutis dvojku, kao i Mitrović - 19:23.

19:14h

10. minut - Butkevičijus je promašio trojku, ali je Ulanovas ubacio loptu u koš. Teodosić 2/2 sa linije penala. Koraci Mitru-Longa. Nedović bez dvojke.

Nema poena Žalgirisa. Trojka Teodosić! Odličan u odbrani Mitrović! Mitrobić 1/2 sa penala. Maši Nejpir. Mitrović donosi Zvezdi prvo vođstvo - 19:21!

19:11h

8. minut - Bolomboj 2/2 sa linije penala. Promašaj Butkevičijusa. Zakucavanje Mitrovića. Promašio je Ulanovas trojku.

Pokupio je Hanga promašaj Nedovića za 17:13.

19:07h

6. minut - Ponovo neuspešan napad gostiju, Ulanovas trojka i tajm-aut Duška Ivanovića. Trojka Davidovac! Dvojka Šmitsa.

Nema trojke Teodosića. Nova dva poena Šmitsa - 17:7.

19:04h

4. minut - Dva poena Hejsa. Promašio je Gedraitis, ofanzivan skok i dva poena Simonovića. Evans dvojka. Blokiran Nejpir.

Dvojka Ulanovasa posle kontre - 10:4.

19:01h

2. minut - Nije prošao prvi napad Zvezde, dva poena Dimše. Jednom je promašio Tobi, dvaput Simonović. A onda je Tobi pogodio dvojku.

Dva promašaja Dimše, dva ofanzivna skoka Šmitsa i njegova dvojka. Druga rampa Hejsa, nema trojke Nejpira - 4:2.

Pre početka duela usledio je minut ćutanja u znak žrtava rata u Izraelu.

18:33h

Osim povređenog kapitena Branka Lazića, u protokolu za susret nema Ognjena Kuzmića i Stefana Lazarevića.

Izmena: 18:47h
18:31h

Zanimljivo, Crvena zvezda poslednji put utišala je Žalgirio arenu 21. novembra 2019. godine u 10. kolu Evrolige slavljem od 61:59.

18:31h

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova gostuju Žalgirisu u Kaunasu u drugom kolu Evrolige.

Crveno-beli su odlično otvorili sezonu ubedljivom pobedom nad Asvelom u prvoj rundi elitnog takmičenja i skorom 2:0 u ABA ligi.

Duško Ivanović, trener Beograđana ostavio je samo jednog igrača u Srbiji zbog povrede.