Novak Đoković, Foto: EPA/Neil Hall

VIMBLDON 2023

UVEŽBAVAO FINESE ZA JAČE RIVALE: Đoković relativno lako počeo odbranu titule! (VIDEO)

Tok meča možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 03.07.2023. 18:18h > 18:45h
17:16h

3:5 - Sve ide sada dosta brzo, Đoković dolazi na gem od osvajanja drugog seta.

17:16h

3:4 - Ne predaje se ni Kaćin, osvaja svoj servis gem, a samim tim još uvek je u igri za mogući preokret u drugom setu.

17:15h

2:4 - Uspeva Novak i dalje da drži prednost brejka u drugom setu.

17:04h

2:3 - Dva forhend vinera Kaćina u nizu 40:30. Argentinac greši na mreži, gem se igra na razliku. Uspeo je da osvoji naredna dva poena i tako zadrži samo gem zaostatka.

17:01h

1:3 - Novak još jednom osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena.

16:57h

1:2 - Odlično sada servira Kaćin i stiže do svog prvog gema u drugom setu.

16:56h

0:2 - Sjajan servis gem za Novaka koji bez izgubljenog poena overava prednost brejka.

16:53h

DRUGI SET:

0:1 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!! Dugi prekid više je prijao srpkom teniseru koji je odmah na početku drugog seta uspeo da oduzme servis svom rivalu.

16:48h

Krov je sada potpuno otvoren. Posle duge pauze igrači su se vratili na teren tako da se uskoro očekuje nastavak susreta.

16:31h

Organizatori su uneli nekoliko uređaja za sušenje trave, ali ni to za sada nije dalo rezultat tako da se još uvek nisu stvorili uslovi za nastavak susreta.

16:15h

Meč prvog kola Vimbldona između Novaka Đokovića i Pedra Kaćina prekinut je zbog kiše, ali to Srbinu ne smeta da bude dobro raspoložen tokom neočekivano duge pauze.

16:06h

Đoković i Kaćin su izašli na teren, ali ne da se zagrevaju već su u društvu organizatora proverili teren. Nakon konsultacija odlučili su da je klizavo tako da se još uvek nisu stvorili uslovi za nastavak meča.

15:30h

Kiša pravi probleme organizatorima, meč je trenutno prekinut dok se polako zatvara krov. Kada se taj proces završi, Đoković i Kaćin će se vratiti na teren.

15:19h

3:6 - Dve set lopte ima Đoković. Koristi srpski teniser drugu priliku i osvaja prvi set.

15:16h

3:5 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!! Novak je imao tri brejk lopte u ovom gemu, iskoristio je treću šansu i u narednog gemu ima priliku da svojim servisom osvoji prvi set.