Nikolas Laprovitola u prodoru, Foto: PETRAS MALUKAS / AFP / Profimedia

SPEKTAKL

MADRIĐANI IMAJU SEDAM ŽIVOTA: Real NADIGRAO Barselonu i otišao u finale Evrolige!

Košarkaši Real Madrida drugi su finalisti F4 Evrolige u Kaunasu

Objavljeno: 19.05.2023. 20:49h > 22:47h
20:28h

1. minut - Krenula je druga četvrtina. Prvi poeni Entonija Rendolfa. 18:20.

20:16h

10. minut Trojka Vilijamsa-Gosa, pa faul u napadu Reala. Kalinić promašuje oba slobodna, Barselona je i dalje pogađala samo trojke, i to njih pet. Prikucavanje Tavareša. Šesta trojka Barselone, druga Kalinića. Novi poeni Tavareša. Posle prvih deset minuta rezultat je 18:18.

20:10h

7. minut - Endiaj zaustavlja Mirotića ponovo. Treća trojka Barselona, druga za Abrinesa. Tajm-aut. Polovičan Džanan Musa sa penala. Evo trojke i za Kalinića, Barsa po prvi put vodi (12:11). Treća trojka Abrinesa. 15:11.

20:07h

5. minut - Tavareš nastavlja da dominira u skoku, pogađa dva penala. Sjajan napad Barse i trojka Tomaša Satoranskog uz zvuk sirene. 6:10.

20:03h

3. minutPoentira sada i Valter Tavareš. Barselona nema ideju, i dalje bez poena. Novi poeni Tavareša. Aleks Abrines postiže trojku, prvi poeni za Barselonu večeras. Eli Endiaj se upisuje. 3:8.

20:01h

1. minut - Počeo je meč. Posle dva neuspešna napada na obe strane, Najdžel Vilijams-Gos posle teškog šuta sa poludistance postiže prve poene na utakmici. 0:2.

20:00h

BARSELONA - REAL MADRID 66:78

Izmena: 21:54h
19:58h
19:38h

Košarkaši Barselone i Real Madrida sastaju se u drugom polufinalu F4 Evrolige u Kaunasu.

Pobednič meča igraće za titulu protiv Olimpijakosa, dok će poraženi na megdan Monaku u borbi za treće mesto.

Kao što je poznato, Barselona je do Kaunasa došla pobedom od 3:0 nad Žalgirisom, dok su Madriđani svoj put do Litvanije pronašli posle preokreta i trijumfa nad Partizanom od 3:2.