HLADAN TUŠ ZA ĐOKOVIĆA! Novak ispao sa Srpska opena, pobeda karijere Dušana Lajovića

Kompletan tok meča ste mogli da pratite na našem portalu

Objavljeno: 21.04.2023. 18:40h > 18:58h
17:07h

4:6 Velika borba je viđena u ovom gemu, ali Dušan Lajović osvaja prvi set. Imao je Novak čak tri brejk lopte za produženje seta, ali nije uspeo!

17:03h

4:5 - BREEEEEEEEEJKKKK!!!!!!! Lajović je ponovo oduzeo servis Đokoviću i u narednom gemu ima prilku da osvoji prvi set.

16:57h

4:4 - BREEEEEEEEJKKKK!!!!!!! Neizbuđene greške Lajovića, donose nove dve brejk prilike za Đokovića. Novak uzvraća udarac i vraća se u prvi set.

16:55h

3:4 - Bez izgubljenog poena, Đoković dolazi do gema.

16:41h

2:4 - Pritiska Novak i dolazi do 0:30. Lajović se vraća 30:30, ali Đoković opet ima brejk šansu 30:40. Spasio je uz malo sreće i ovu brejk šansu Lajović, gem se igra na razliku. Čak četiri brejk prilike imao je Đoković, ali nije uspeo da uzvrati brejk.

16:38h

2:3 - Đoković je uspeo da preokrene i stigne do novog gema.

16:30h

1:3 - Novak je odmah uspeo da stigne do dve brejk šanse koje nije uspeo da iskoristi. Lajović se izvukao iz nezgodne situacije i uspeo da overi prednost brejka.

16:24h

1:2 - BREEEEEEEEJKKKKK!!!!!! Prve brejk prilike na meču ima Lajović 15:40. Koristi Dušan svoju šansu i oduzima servis najboljem teniseru sveta.

16:18h

1:1 - Ubedljiv gem za Lajovića koji dolazi do izjednačenja.

16:14h

PRVI SET:

1:0 - Novak je odlično počeo meč osvojio prva tri poena, ali je na isti način uzvratio i Lajović tako da se prvi gem igra na razliku. Dug gem sa dva izjednačenja na kraju pripada Đokoviću.

15:53h

Novak Đoković i Dušan Lajović sastaju se u četvrtfinalu ATP turnira u Banjaluci.

Novak je u drugoj rundi posle teške muke eliminisao Luku van Aša, dok je Lajović bio bolji od Gregorija Barerea.

Đoković je trenutno prvi na svetu, dok se Lajović nalazi na 70. mesto.

Ovo će biti njihov treći međusobni duel, a Novak je slavio u prethodna dva.

Srpska Open je turnir iz serije ATP 250. Pobednik će dobiti 250 ATP bodova i ček na 85,605 evra.

Izmena: 16:18h