HLADAN TUŠ ZA ĐOKOVIĆA! Novak ispao sa Srpska opena, pobeda karijere Dušana Lajovića

Kompletan tok meča ste mogli da pratite na našem portalu

Objavljeno: 21.04.2023. 18:40h > 18:58h
18:40h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je poražen u četvrtfinalu Srpska opena od zemljaka Dušana Lajovića sa 2:0 u setovima 4:6, 6:7.

Bilo je jasno od početka turnira da se vlasnik 22 Grend slem titule nije osećao najbolje u Banja Luci.

Sam Novak je rekao da je ovo najsporiji teren na kome je igrao, ali Dušanu Lajoviću to nije smetalo da stigne do najvažnije pobede u karijeri.

Ono što je obeležilo ovaj meč su propuštene brejk prilike najboljeg tenisera sveta, što sigurno govori o tome da se nije najležernije osećao na terenu.

Prvi je poklekao Novak u prvom setu, uspeo potom da uzvrati, ali ipak Lajović pravi novi pritisak i stiže do još jednog brejka za 6:4.

Pregršt brejk prilika je viđeno u drugom setu, pa je odluka morala da padne u taj-brejku.

Novak je propustio čak tri set lopte, a Lajović je to znao da iskoristi za plasman u polufinale u Banja Luci.

18:40h

6:7 Imao je Đoković 3 set lopte, ali je propustio šanse! Lajović koristi prvu set loptu i pravi veliko iznenađenje!

18:28h

6:6 Idemo u taj-brejk!

18:18h

6:5 Uz dosta muke uspeva Đoković da osvoji gem. Otvorio je sa dva loša poena, ali Lajović nije imao rešenje na Novakov servis. Po završetku gema, Lajović je zatražio medicinski tajm-aut.

18:13h

5:5 Evo novog izjednačenja, Lajović siguran!

18:09h

Novak Đoković je popio lek između gemova, nije poznato o čemu se radi i koje smetnje ima.

18:06h

5:4 Neverovatan gem! Imao je Lajović 40:0, a onda je Novak iz potpunog nokdauna uspeo da se vrati, osvoji 5 uzastopnih poena i ponovo povede u setu!

18:02h

4:4 Prebacuje Lajović pritisak na drugu stranu! Novak nije uspeo ozboiljnije da pripreti u ovom gemu.

17:56h

4:3 Novi gem za Đokovića, a ovog puta nije bilo previše drame pošto je prepustio dva poena Lajoviću!

17:51h

3:3 Uspeva Lajović da stigne do izjednačenja, iako je Novak imao dve brejk lopte! Lošije rangiran Srbin uspeva da dobrim servisom stigne do novog egala u drugom setu.

17:42h

3:2 Jako važan gem za Novaka, što je pokazao kada je zatražio pomoć publike! Imao je Lajović dve brejk lopte, ali uspeva Đoković sa dva sjajna poena da anulira prednost zemljaka, a potom i da osvoji treći gem u drugom setu!

17:33h

2:2 Ubedljiv gem za Lajovića, samo jedan poen je prepustio Đokoviću! Konačno smo videli gem bez brejk lopti

17:29h

2:1 Ponovo vodi Đoković, ali je evidentno da je nervozan i da mu ne ide onako kako on očekuje...

17:21h

1:1 Đoković je ponovo propustio tri brejk lopte, a Lajović stiže do novog izjednačenja uprkos neubedljivoj igri.

17:17h

1:0 Nervozno je ušao Novak u drugi set, pošto je odmah odservirao duplu servis grešku, ali uspeva da osvoji prvi gem na svoj servis, što mu je jako bitno za samopouzdanje.