Slavlje Dušana Vlahovića u Podgorici, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA EP

DUŠAN SILNI SRUŠIO CRNU GORU! Srbija se mučila, ali osvojila Podgoricu na krilima Vlahovića (FOTO/VIDEO)

Tok utakmice možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 27.03.2023. 23:11h > 13:57h
21:28h

42. minut - Povredio se Žarko Tomašević i umesto njega na terenu je Nikola Šipčić.

21:14h

29. minut - Odlična šansa za Aleksandra Mitrovića! Naš napadač se lako okrenuo pored Tomaševića i šutirao pored gola.

21:11h

26. minut - Oštar start Nikole Krstovića nad Filipom Đuričićem i glavni sudija Klemon Turpan pokazao mu je žuti karton.

21:06h

20. minut - Domaćin ređa šanse! Prvo je Milenković otklonio opasnost, a potom je Nikola Krstović neuspešno lobovao Vanju Milinković-Savića.

Vanja je oboren potom na ivici šesnaesterca kada je krenuo u dribling, ali nije bilo faula.

Vanja Milinković-Savićfoto: Starsport©

Na kraju do lopte dolazi Vukan Savićević i ponovo lob, ali ovoga puta je golam "orlova" uhvatio loptu.

21:02h

16. minut - Na travi je završio Marko Grujić, ali se posle ukazane pomoći vratio na teren.

20:56h

10. minut - Korner Ščekića i udarac glavom Vujačića preko gola.

20:46h

Himna reprezentacije Srbije je dočekana sa velikim aplauzom!

1. minut - Meč na stadionu Pod Goricom je počeo.

20:41h

Zagrevanje reprezentativaca Srbije pred utakmicu sa Crnom Gorom:

19:20h

SASTAVI:

Crna Gora (3-5-2): Mijatović - Vujačić, Savić, Tomašević - Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić - Jovetić, Krstović.

Navijači Crne Gore na stadionu pred duel sa Srbijomfoto: Starsport©

Srbija (3-4-2-1): Vanja - Milenković, Gudelj, Pavlović - Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović - Sergej, Tadić - Mitrović.

Izmena: 20:43h
19:06h

Da "orlove" čeka paklena atmosfera protiv "sokolova", najbolje pokazuje i podatak Fudbalskog saveza Crne Gore.

19:00h

Fudbalska reprezentacija Srbije u drugom kolu G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj gostuje Crnoj Gori od 20.45.

SAMO ZA JUGONOSTALGIČARE: Prijateljstvo koje prevazilazi sve granice - fotke Piksija i Deja će vas oduševiti

Utakmica se igra u Podgorici na stadionu Pod Goricom, a očekivanja pred meč za naš portal izneo je Miodrag Grof Božović.

Miodrag Grof Božovićfoto: Kommersant Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Od osamostaljenja dve države, "orlovi" i "sokolovi" odigrali su dva susreta, oba 2018. godine u Ligi nacija.

Prvo je 11. oktobra bilo 2:0 u Podgorici za naš nacionalni tim, dok je 17. novembra u Beogradu bilo 2:1 za domaćina.