Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Anadolu Efes, Foto: Espreso/Tamara Trajković

ZVEZDA MATIRALA EFES: Kampacove magije vodile do velike pobede u borbi za Top 8! (VIDEO/FOTO)

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 08.03.2023. 22:22h > 01:42h
21:05h

18' Razigrao se Ante Žižić i sa dva brza koša doneo izjednačenje 40:40.

21:03h

17' Nedović novom trojkom povećava prednost Zvezde 40:36.

20:57h

15' Kampaco se potpuno raspucao, Zvezda vodi 36:34, Ataman mora da zatraži minut odmora.

20:52h

14' Klajburn poentira, Efes se odlepio 26:34, minut odmora mora da traži trener Crvene zvezde. Nedović pogađa za tri poena 31:34.

20:49h

DRUGA ČETVRTINA:

12' Kampaco je vezao dve trojke za Crvenu zvezdu 26:27.

20:46h

10' Kraj izuzetno brze prve četvrtine koju je gostujući tim iz Istanbula rešio u svoju korist 25:20.

20:39h

7' Još jedna trojka Dobrića 14:17.

20:35h

5' Pogađa Ognjen Dobrić trojku za Crvenu zvezdu 7:10, ali na drugoj strani uzvraća Tundžer 7:13.

20:33h

3' Prvi poeni za Crvenu zvezdu, postigao ih je Ben Bentil 2:5. Još jedna trojka za Efes 2:8. Bentil je ponovo postigao koš i smanjio na 4:8.

20:31h

PRVA ČETVRTINA:

2' Prvi koš na meču postigao je Ante Žižić 0:2. Prva trojka na meču za Efes koji je odlično otvorio meč 0:5.

20:19h

Pred utakmicu protiv Efresa trener Duško Ivanović je izjavio:

- Igramo protiv ekipe koja je evropski prvak, kompletna su ekipa sa igračima koji igraju jedna na jedan, igraju pik en rol, odlično šutiraju… Mislim da u ovoj situaciji više sebe moramo da gledamo. Da igramo sa samopouzdanjem i agresivnošću koje smo imali ranije i onda da vidimo… Još imamo realne šanse za TOP 8, ovo iskreno kažem. Ali da bismo imali te realne šanse, moramo da počnemo da pobeđujemo. Teško je posle onakvog izdanja u Zagrebu koje smo imali. Svima je teško. Svesni smo toga, da je to prošlost i da pristup igri nikad više ne sme da se ponovi. Mi možemo da izgubimo, ali jedan igrač Zvezde mora da ima drugačiji pristup. I zbog naših navijača čiju veličinu još jednom moram da istaknem. Posle takvog poraza su nas podržali. Mislim da ponekad neko treba da te lupi malo šamarčinom, da se osvestiš, da vidiš gde si. A ne da si gore, nego da stojiš čvrtso na zemlji - izjavio je Duško Ivanović.

20:05h

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Efes u 27. kolu Evrolige.

Situacija na tabeli pred ovu utakmicu je takva da Crvena zvezda ima skor 11-15 na 13. mestu, dok je Anadolu Efes na 13-12 na 9. poziciji sa jednom utakmicom manje i to onom protiv Real Madrida u gostima, koja je prvobitno bila planirana u nedelji kada su se dogodili razorni zemljotresi u Turskoj.

Ovaj meč biće i debi Fakunda Kampaca pred domaćim navijačima u Evroligi.

Izmena: 20:35h