Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Foto:Tamara Trajković

OD SJAJA DO OČAJA: Zvezda krenula jako, pa se raspala protiv Albe, Top 8 je sve dalje! (FOTO)

Tok meča mogli ste pratiti uživo na našem sajtu

Objavljeno: 24.02.2023. 20:55h > 20:58h
19:37h

15. minut - Bentil je pogodio uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje, Zvezda i dalje ima dvocifrenu prednost 37:27.

19:30h

12. minut -  Dve nesportske greške obeležile su početak drugog dela igre, Zvezda vodi 29:20.

19:21h

10. minut - Petrušev postiže poene sa linije penala, a trojkom Albe završava se sjajna prva četvrtina koju je Crvena zvezda rešila u svoju korist 25:15.

19:19h

9. minut - TROJKAAAAAA!!!!!!! Ivanović je pogodio i odveo crveno-bele na dvocifrenu prednost 20:10.

19:15h

8.minut - Ivanović sjajno prodire i poentira 15:10. Petrušev nastavlja sa atraktivnim zakucavanjima 17:10.

19:13h

7. minut - Maestralna asistencija Nedovića i zakucavanje Petruševa.

Izmena: 19:15h
19:08h

6. minut - Lo dva poena. Neuspešan napad Zvezde. Ostao je sam Smit u korneru, ali nije pogodio trojku.

Nedović je pokušao iskosa za dva, ali nije uspeo da ubaci loptu u koš.

Timan za dva poena - 9:8.

19:04h

4. minut - Kuzmić dva poena, pogrešan pas Loa. Faul Bentila u napadu, njegova druga lična greška. Isteklo je vreme za napad Albi.

Ponovo dva poena Olinde, a potom Luka Mitrović - 9:4.

19:00h

PRVA ČETVRTINA:

2. minut - Dva poena Bentila sa linije penala i isto toliko neiskorišćenih napada gostiju. Trojka Dobrić u poslednjoj sekundi.

Snašao se Sikma, proigrao Olindea za dva poena - 5:2.

Izmena: 19:26h
17:54h

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju ekipu Albe od 19 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" u okviru 25. kola Evrolige.

Izabranici Duška Ivanovića su slavili u prvom delu sezone protiv nemačkog tima kada je viđena velika drama u Berlinu. Zvezda je uspela da odnese pobedu tek posle produžetka.

Ako uzmemo u obzir rezultate iz elitnog takmičenja, crveno-beli važe za favorita, mada im nemački tim nije baš "ležao" u prošlosti.

Ovo će biti prvi meč crveno-belih posle osvajanja Kupa Radivoja Koraća, a poslednji tim Evrolige dolazi u dobrom trenutku.

Skor Zvezde je 11-13, od Top 8 faze su udaljeni dve pobede, dok je Alba poslednja sa učinkom 6-18.