Detalj sa utakmice Borusija Dortmund - Frajburg, Foto: EPA/Friedemann Vogel

BUNDESLIGA, 19. KOLO

UBEDLJIVE POBEDE DORTMUNDA I BOHUMA: Union Berlin izbio privremeno na vrh tabele! (FOTO)

Dva meča koja su odigrana u subotu završena su bez golova

Objavljeno: 04.02.2023. 21:14h > 23:02h

Fudbaleri Union Berlina pobedili su na svom terenu ekipu Majnca sa 2:1, u utakmici 19. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo u 32. minutu golom Kevina Berensa, da bi Majnc izjednačio u 79. minutu, nakon što je precizan sa "bele tačke" bio Markus Ingvartsen. Gol za četvrtu uzastopnu pobedu Union Berlina postigao je Džordan Pefok u 84. minutu.

Borusija Dortmund je na svom terenu savladala Frajburg sa 5:1.

Gosti su od 17. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Kilijan Sidija.

Ekipa iz Dortmunda to koristi i u 26. minutu golom Nika Šloterbeka dolazi do vođstva. Do kraja poluvremena Frajburg je uspeo da izjednači preko Lukasa Helera u 45. minutu.

U nastavku meča Borusija Dortmund je zaigrala bolje, a strelci za četvrtu uzastopnu pobedu bili su Karim Adejemi u 48, Sebastijan Ale u 51, Julijan Brant u 69. i Đovani Rejna u 82. minutu.

Bohum je takođe bio ubedljiv pošto je na svom terenu savladao ekipu Hofenhajma sa 5:2.

Evo i kompletnih rezultata utakmica Bundeslige koje su odigrane u subotu:

Borusija Dortmund - Frajburg 5:1 (1:1) Union Berlin - Majnc 2:1 (1:0) Keln - Lajpcig 0:0 Ajntraht Frankfurt - Herta Berlin 3:0 (2:0) Bohum - Hofenhajm 5:2 (3:0) Borusija Menhengladbah - Šalke Gelzenkirhen 0:0