Košarkaši Partizana, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

evroliga 18. kolo

CRNO-BELI OPET OSTALI PRAZNIH RUKU U TEL AVIVU: Partizanova loša igra u odbrani pomogla Makabiju da ostvari cilj!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 11.01.2023. 22:04h > 22:13h
20:14h

6. minut - Razigrao se Bonzi Kolson, vezao je dve trojke i već je na 10 poena. Crno-beli nastavljaju da škripe u odbrani i nikako da uspostave kontinuitet u napadu.

20:12h

5. minut - Prve poene za Partizan postiže Zek Ledej posle ofanzivnog skoka nakon promašaja Smailagića za tri. Partizan napokon uspeo da se odbrani.

20:10h

4. minut - Posle poena Boldvina, Obradović morao da traži tajm aut, Makabi otišao na 10:0.

20:07h

3. minut - Prva dva napada košarkaši Partizana nisu iskoristili, na drugoj strani za Makabi su poentirali Kolson i Braun. Loše otvaranje utakmice za Partizan. 8:0

19:15h

Košarkaši Partizana igraju protiv Makabija utakmicu 18. kola Evrolige. Ovo je za crno-bele prva utakmica drugog kruga najkvalitetnijeg evropskog takmičenja u košarci.

Izabranici Željka Obradovića su u seriji od 4 pobede zaredom u Evroligi i sa velikom dozom optimizma dočekuju ovaj susret u dvorani Menora Mivtahim u Tel Avivu.

Partizan je do sada samo jednom slavio kada je gostovao Makabiju, a to je bilo 2010. godine. Tada su crno-beli predvođeni Dušanom Kecmanom odneli pobedu na prvoj utakmici plej ofa Evrolige, ova pobeda je bila i presudna da te godine izbore plasman na fajnal for u Parizu.

Crno-beli zasada imaju skor od osam pobeda i devet poraza i nalaze se na 11. mestu, dok Makabi ima jedan trijumf više i zauzima deveto mesto tabele Evrolige.

Partizan je u prvom meču pred malo više od 19.000 navijača slavio protiv Makabija sa 96:88.

Izmena: 19:57h