Crvena zvezda - Pjunik, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

kVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

PETARDA CRVENE ZVEZDE NA PREMIJERI U EVROPI! Het-trik Bukarija, ples novajlija i SPEKTAKL Delija protiv Pjunika!

Tok meča Crvena zvezda - Pjunik ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 03.08.2022. 22:45h > 22:54h

Fudbaleri Crvene zvezde su na sjajan način otvorili sezonu na evropskoj sceni, pošto su u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona savladali jermenski Pjunik rezultatom 5:0.

Ako je neko verovao da može da se ponovi Kairat, to su navijači!

Zaslužile su Delije koje su došle u velikom broju ovakvu predstavu, a zvanična statistika kaže da je na stadionu "Rajko Mitić" bilo 40.456 navijača.

A, imali su i šta da vide. Četa Dejana Stankovića je dominirala tokom čitavog susreta i opravdala ulogu favorita.

Crveno-beli su najavili kanonadu već u 2. minutu kada je Osmanu Bukariju poništen gol zbog ofsajda.

Usledio je mirniji period igre, crveno-beli jesu konstantno napadali, ali na gol se čekalo do 29. minuta meča. Kao brzi voz je Bukari istrčao kontru i na sjajan način matirao golmana, a to je bio samo početak njegove briljantne partije.

Nepunih pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Ponovo je briljirao Bukari po desnom krilu, centrirao, a gol je postigao Kings Kangva. Gol je bio sumnjiv samo sudiji, ali VAR je presudio.

Osman Bukarifoto: Starsport/Peđa Milosavljević

Pravio je razliku tokom čitavog meča Bukari, a onda je u finišu prvog poluvremena prošao po desnoj strani, provukao loptu kroz noge Žuninju i prevario golmana.

Od 70. minuta crveno-beli su imali 4:0, a Bukari je kompletirao het-trik. Mirko Ivanić ga je proigrao na krilu nakon čega je golman Pjunika krenuo da izlazi sa linije u iščekivanju centaršuta. Bukari je video da je mreža nebranjena i iz nepovoljnog ugla je zatresao za prvi het-trik u crveno-belom dresu.

Rešio je Stanković da odmori igrače, a onda je viđena i petarda na stadionu Rajko Mitić.

Samo tri minuta je trebalo Stefanu Mitroviću da postigne svoj prvenac u debiju na evro sceni za eksploziju navijača.

Jedina mrlja u ovom meču izabranika Dejana Stankovića može da bude crveni karton Milana Rodića koji je zaradio za nepunih 30 sekundi, pa neće moći da bude u konkurenciji za revanš.

Plej-of je sada na dohvat ruke, a ubedljiv je bio i Makabi iz Haife koji će skoro sigurno biti naredni protivnik crveno-belih.

CRVENA ZVEZDA - PJUNIK 5:0

II POLUVREME

Kraj meča!

90. minut - Igraće se 5 minuta nadoknade!

89. minut - Neverovatno! Creveni karton za Rodića!

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Stefan Mitrović pogađa posle prvog kontakta sa loptom! Rapsodija Crvene zvezde!

76. minut - Izlaze Kanga, Ivanić i Bukari, ulaze Mustafa, Mitrović i Sanogo.

74. minut - Zamalo 5:0, pokušao je Kanga!

70. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda uvećava prednost na 4:0! Bukari postiže het trik! Najbolje se snašao posle gužve ispred gola, a činjenica je i da golman Jurčenko nije reagovao na pravi način, pa je lopta po 4. put završila iza njegovih leđa.

66. mimut - Na teren će Nenadović iz redova Pjunika, dok će Srnić zameniti Kataija.

65. minut - Oprobao je Kanga šut sa velike udaljenosti, ali nije napravio mnogo problema golmanu Pjunika.

60. minut - Juričić izblokiran u poslednjem trenutku, dobro je reagovao Dragović!

55. minut - Neverovatan pokušaj Gonzalesa koji je raspalio po lopti iz velike udaljenosti! Lopta je išla u okvir gola, ali je Borjan uspeo da iskontroliše ovaj udarac!

48. minut - Novi pokašaj Bukarija, ali je izblokiran dvostruki strelac!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

I POLUVREME

Koreografija Delija na poluvremenufoto: Esreso/Miloš Dreković

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda vodi 3:0 posle 45 minuta igre.

44. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Novi pogodak za Bukarija, ponovo je pretrčao sve i iz situacije 1 na 1 šutirao Žuninju kroz noge, a potom je lopta prošla pored golmana! 3:0

39. minut - Žuti karton za Dragovića koji je morao da reaguje posle greške svojih saigrača. Dobro je prošao! Slobodan udarac za Pjunik, ali ništa od ozbiljnije pretnje.

35. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zvezda vodi 2:0 posle konsultacije VAR-a! Ponovo je sve započeo Bukari, a strelac je Kangva! On je ramenom prosledio loptu u mrežu i to je njegov prvi gol za Zvezdu na evropskoj sceni.

29. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je brzonogi Bukari! Pogodak u pravom momentu za crveno-bele, i to na kakav način! Kao brzi voz je Bukari istrčao kontru i na sjajan način matirao golmana!

28. minut - Čini se da je ovo bila najbolja prilika za Pjunik, ali dobro reaguje Borjan.

27. minut - Imala je Zvezda korner, Milunović je visoko skočio, ali nije uspeo ozbiljnije da pripreti. Utisak je da je protivnički fudbaler držao Milunovića.

25. minut - Žuti karton za Kataija zbog prigovora!

24. minut - Sjajan potez Kangve, ali potom Katai greši u dodavanju Bukariju.

21. minut - Drugi korner na meču za ekipu Pjunika, ali još jednom dobro postavljena odbrana crveno-belih.

19. minut - Jurčenku se i dalje ukazuje pomoć!

18. minut - Dva vrlo opasna napada Crvene zvezde za dva minuta! Prvo je lucidno pokušao Bukari, potom je Ivanić driblao ispred gola, ali je sudija dosudio faul nad golmanom Pjunika!

14. minut - Najbolja prilika za Crvenu zvezdu posle poništenog gola. Kangva je izveo slobodan udarac, Pešić je pokušao, ali udarac nije bio dvoljno ubojit pa ga je golman Pjunika lako iskontrolisao.

9. minut - Opasna situacija pred golom Crvene zvezde, ali je Dragović sjajno reagovao!

2. MINUT - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Bukari! Ipak, Bukari je bio u ofsajdu! Posle konsultovanja VAR-a crveno-belima je poništen gol!

Velika šteta... Bila je to sjajna kontra crveno-belih. Katai je na sjajan način proigrao Bukarija koji je zatresao mrežu, ali za malo je bio u nedozvoljenoj poziciji.

1. minut - Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" je počela! Nezgodan sudar Zvezdinih fudbalera Dragovića i Milunovića, ali ubrzo je meč nastavljan.

20.35 Marakana je dobro popunjena za premijeru crveno-belih u Evropi, sjajna atmosfera 10 minuta pred početak meča!

20.30 Na stadion je stigao i Zvezda Terzić koji je poprilično žurio.

Zvezda Terzićfoto: Espreso/ Miloš Dreković

20.25 Krkljanac ispred Marakane...

20.07 Očekuje se velika poseta na stadionu "Rajko Mitić", a navijači polako pristižu.

Navijači Crvene zvezdefoto: Espreso/ Miloš Dreković

20.01 Može li Zvezda kao protiv Kairata?

Fudbaleri Crvene zvezde od 20.45 igraju prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv jermenskog Pjunika.

Crveno-beli su favoriti na papiru, ali to ne mora ništa da znači što vrlo dobro znaju Zvezdini protivnici koji su napravili iznenađenje u drugom kolu kada su izbacili Dudelanž, a prethodno i rumunski Kluž.

Fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport©/Srđan Stevanović

Šampion Srbije je na sjajan način krenuo u odbranu titule, a pred svojom publikom na stadionu "Rajko Mitić" će imati priliku da formu i klasu na evropskoj sceni.

Sastavi su već poznati:

ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Kangva, Ivanić - Bukari, Katai i Pešić.

PJUNIK: Jurčenko - Juričić, Otubanho, Harutjanjan, Hoze - Žuninjo, Cociuc, Davidjan - Dašjan, Gajić i Kovalenko.

Pravdu će deliti portugalski sudija Artur Soareš Dijas, kome će to biti treći put da bude arbitar na meču tima iz Ljutice Bogdana.

Pjunik u svom timu ima čak četvoricu Srba Borisa Vargu, Zorana Gajića, Uroša Nenadovića i Nemanju Mladenovića, što može biti adut jermenskog kluba.