MAKABI SILAN, MIRNO GLEDA ZVEZDU: Izraelci deklasirali Apolon, Jovanović "pocrveneo"!
Francdi Pjero je postigao poslednji gol u pobedi Makabija 4:0 nad Apolonom, Foto: EPA/ Panagiotis Moschandreou

kvalifikacije za lš, 3. kolo

FK Crvena zvezda upravo igra prvu evropsku utakmicu u novoj sezoni. Šampion Srbije je dočekao jermenski Pjunik u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona pred 35.000 navijača na stadionu 'Rajko Mitić'.

Činilo se da su crveno-beli krenuli kako se samo poželeti može jer je već posle 110 sekundi Osman Bukari zatresao mrežu gostiju!

1 / 5 Foto: Starsport

Ipak, posle intervencije VAR-a ispostavilo se da je fudbaler iz Gane bio u malom ofsajdu kada je Ivanić poslao loptu prema njemu.

Dok Zvezda nastavlja da pritiska, završen je duel u Izraelu koji je takođe vrlo bitan za navijače crveno-belih.

Pobednik dvomeča Makabi Haifa - Apolon Limasol će igrati protiv boljeg iz dvoboja Zvezde i Pjunika u plej-of fazi, a već se i te kako nazire taj klub.

Makabi Bogdana Planića je sa ubedljivih 4:0 deklasirao Kiprane i već je jednom nogom u narednoj rundi.

Sve je počelo autogolom Pejbernesa u 38. minutu, a u drugom poluvremenu je El Fazaz dao dva gola (54-. i 62. minut) a Pjero overio visoku pobedu u 78. minutu.

Bivši defanzivac Crvene zvezde Vukašin Jovanović "pomogao" je domaćinu jer je u 60. minutu isključen.