kup holandije

OSVOJENA "BOGINJA" ĆE IZLEČITI! Tadiću izmakao trofej!

Fudbaleri PSV-a osvojili su trofej u Kupu Holandije.

Objavljeno: 17.04.2022. 21:08h > 21:11h

Oni su u velikom finalu na stadionu De Kujp u Roterdamu pobedili ekipu Ajaksa sa 2:1 (0:1).

Tako je prva od dve velike bitke rivala za trofeje u Holandiji, pripala "filipsovcima".

Ostala je ona druga, u prvenstvu Holandije u kojem na pet kola pre kraja, Ajaks ima četiri boda prednosti.

Dušan Tadić je i ovog puta predvodio Ajaks sa kapitenskom trakom na ruci, ali se na kraju nije radovao sa saigračima, iako posle prvog poluvremena nije izgledalo da će biti tako.

FK PSVfoto: Profimedia

Tadić je posle duela u 20. minutu u kaznenom prostoru, tražio penal, ali je sudija mislio drugačije.

Ipak, Ajaks je samo tri minuta kasnije poveo, Dejvi Klasen je proigrao Rajana Gravenberha, a ovaj snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za 1:0.

U 44. minutu Nusait Mazraui je postigao gol za Ajaks, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

Da li je to ili nešto drugo uticalo, ali Ajaks je u drugo poluvreme ušao vrlo dekoncentrisano i to ih je na kraju koštalo.

U 48. minutu posle prekida Ibrahim Sangre je zahvatio loptu glavom i prosledio do Erika Gutijereza koji nije mogao da promaši, 1:1.

Devojčica znafoto: Profimeida

Samo dva minuta kasnije, potpuni preokret. Kodi Gakpo se odlučio na udarac sa ivice kaznenog prostora, poslao je loptu u donji levi ugao, Marten Stekelenburg bio je nemoćan.

U 56. minutu, Ajaksu je poništen još jedan gol zbog ofsajda, ovog puta uzalud se radovao Dejvi Klasen.

Sjajnu šansu imao je Dušan Tadić u 59. minutu, ali nije imao sreće - šutirao je sa ivice kaznenog prostora i pogodio stativu!

Do kraja meča, Ajaks je imao šansu preko Pera Šursa u 74, dok su Bruma u 80. i Jorbe Vertesen u 87. minutu mogli da uvećaju pobedu PSV-a, ali je ostalo 2:1.