PAŽNJA!
Afričke temperature čekaju Srbiju: Najava našeg čuvenog meterologa će vas potpuno iznenaditi
Kiša prelazi u sneg u toku noći i narednog jutra
Meteorolog Ivan Ristić je otkrio da će ponovo padati sneg večeras, odnosno najavio je poslednji sneg ove zime - padaće u toku noći petka na subotu 21. februara nakon čega počinju prolećne temperature od čak 20 stepeni! Prema njegovoj najavi, kiša koja intenzivno pada već nekoliko sati će postepeno preći u sneg.
"Kiša prelazi u sneg u toku noći i narednog jutra. Ko voli sneg neka odvoji malo vremena da uživa u pahuljama jer ko zna kad će opet padati", započeo je Ristić.
Kada će ponovo padati sneg?
Prema njegovoj najavi, zima postepeno ustupa mesto nadolazećem proleću. Ostavlja prostor za promene i takozvanu "baba Martu".
"Kiša u toku naredne noći prelazi u susnežicu i sneg, to je ujedno poslednji sneg koji ja trenutno vidim u svim modelima. Polako zima ustupa mesto proleću, mada ne treba zaboraviti da baba Marta može uvek da iznenadi", dodao je Ristić.
Kakvo vreme nas očekuje do kraja februara i početkom marta?
Ristić najavljuje prolećne temperature krajem februara. Isto vreme biće i u martu.
"Kraj februara i sam početak marta u znaku Afrike, u drugoj polovini sledeće nedelje maksimalna temperatura biće oko, trenutno, neverovatnih 20 stepeni", zaključio je meteorolog Ivan Ristić.
(Espreso/Mondo/DČ)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




