
VREMENSKA PROGNOZA
Danas "prolom oblaka" u celoj Srbiji: Biće grmljavine i grada, bez kišobrana ne idite nigde!
Više oblačnosti biće u zapadnoj polovini Srbije, dok se na istoku očekuju duži sunčani intervali
U Srbiji će danas tokom jutra biti mestimično niska oblačnost, a lokalno i kratkotrajna magla.
Tokom dana se ponovo u svim regionima očekuje pojava kiše i lokalnih pljuskova sa grmljavinom, koji će ponegde biti praćeni gradom i većom količinom kiše za kratko vreme.
Više oblačnosti biće u zapadnoj polovini Srbije, dok se na istoku očekuju duži sunčani intervali. Vetar će slab, promenljiv, a pri grmljavinskim procesima, kao i na severu Vojvodine umeren, povremeno jak, severni i severoistočni. Najniža temperatura biće od šest do 13, a najviša od 18 °S na zapadu do 25 stepeni na istoku Srbije.

U Beogradu će sutra ujutro i delom pre podne biti niska oblačnost, a na pojedinim lokalitetima i sa maglom. U toku dana biće promenljivo oblačno i sparno sa pojavom kiše i lokalnih pljuskova sa grmljavinom.
Vetar će biti slab, promenljiv, pri grmljavinskim procesima umeren do jak. Najniža temperatura oko 12, a najviša oko 20 stepeni Celzijusa.
Biometeorološka prognoza za subotu, 26. april:
Većina hronično obolelih osoba može očekivati uobičajene tegobe usled biometeorološke situacije. Oprez se savetuje astmatičarima i srčanim bolesnicima. Reumatski bolovi i nesanica su očekivani kao meteoropatske reakcije.
Bonus video:
Espreso/agencije/M.L.
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!