VAŽNO!
Sjajne vesti za one koji putuju u Crnu Goru! Od ponoći jefitnije sve vrste goriva, ovo je detaljan cenovnik
Od ponoći će sve vrste goriva pojeftiniti u Crnoj Gori, prema najnovijim proračunima Ministarstva energetike i rudarstva
Sve vrste goriva u Crnoj Gori biće jeftinije od ponoći, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva. Najveći pad cene beleže dizel i lož ulje, koji će pojeftiniti za po 11 centi, dok će obe vrste benzina biti jeftinije za sedam centi po litru.
Od ponoći će sve vrste goriva pojeftiniti u Crnoj Gori, prema najnovijim proračunima Ministarstva energetike i rudarstva.
Prema novom cenovniku, litar eurosupera 98 koštaće 1,63 evra, što je sedam centi manje nego ranije. Za isti iznos biće jeftiniji i eurosuper 95, pa će njegova nova cena biti 1,59 evra po litru.
Još veći popust važi za dizel gorivo. Litar eurodizela od ponoći će koštati 1,55 evra, što je pad od 11 centi. Za isti iznos biće niža i cena lož ulja, koje će se prodavati po 1,48 evra po litru.
Novo sniženje cena dolazi u vreme kada su cene goriva jedna od najosetljivijih stavki za građane i privredu, posebno pred nastavak letnje sezone, kada rastu troškovi transporta, logistike i turističkih putovanja.
Ministarstvo je podsetilo da se maksimalne maloprodajne cene naftnih derivata obračunavaju u skladu sa Uredbom o načinu obračuna maksimalnih maloprodajnih cena određenih vrsta naftnih derivata, koja je stupila na snagu 24. marta 2026. godine.
Sledeći obračun cena goriva biće obavljen 29. juna 2026. godine, dok će eventualne izmenjene cene važiti od 30. juna.
Nove cene goriva od ponoći:
- Evrosuper 98: 1,63 evra, 7 centi jeftinije
- Evrosuper 95: 1,59 evra, 7 centi jeftinije
- Evrodizel: 1,55 evra, 11 centi jeftinije
- Lož ulje: 1,48 evra, 11 centi jeftinije
Bonus video:
(Espreso/ Blic/ Prenela: T.M.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





