Jirži Veseli, Foto: Epa/Ali Haider

svaka čast!

Čeh živi svoj san i igra tenis života

Objavljeno: 20:39h

Češki teniser Jirži Veseli koji je izbacio najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića sa turnira u Dubaiju je uspeo da stigne do finala!

Veseli je pobedio Denisa Šapovalova posle tri odigrana seta 6:7, 7:6, 7:6.

Veseli je brzo napravio brejk i došao do 3:0, ali je u nastavku seta Kanađanin vratio brejk i odveo set u taj-brejk.Tamo je posle velike borbe slavio 9:7.

Bio je agresivan Šapovalov i napadao je Veselog u drugom setu, ali je Čeh sve napade odbranio i sigurnim servisima odveo i drugi set u taj-brejk, gde je razbio Šapovalova 7:2.

Jirži Veseli, Novak Đoković

U odlučujućem setu je vodio 4:3, imao 0:40 i tri brejk lopte da sve reši, ali je sve tri propustio. Bio je hrabar Šapovalov, napadao je i odbrani se, a onda je u narednom gemu iskoristio psihološku prednost i napravio brejk.

Servirao je za pobedu, ali je Veseli napravio brejk i meč se nastavio i ponovo smo gledali taj-brejk.

Tamo je lako slavio Veseli 7:3 i zakazao finale protiv Andreja Rubljova.

Podsećamo da je Veseli izbacio Novaka Đokovića u četvrtfinalu i skinuo ga sa čela ATP liste.