ŠOK! OVOME SE NIKO NIJE NADAO! KRAJ PUTA ZA ĐOKOVIĆA U DUBAIJU! 123. TENISER SVETA PORAZIO NAJBOLJEG!
Novak Đoković, Foto: EPA/Ali Haider

atp dubai četvrtfinale

Šok u Dubaiju! Najbolji svetski teniser Novak Đoković ispao je u četvrtfinalu pomenutog turnira, pošto je u dva seta bolji od njega bio Čeh Jirži Veseli - 6:4, 7:6!

Objavljeno: 18:33h

Pobeda nad Novakom Đokovićem sigurno je najveći uspeh Veselog u karijeri, jer je kao 123. igrač sveta dobio najboljeg i sada ima skor od neverovatnih 2:0 protiv Novaka.

Podsetimo, 2016. u Monaku dobio ga je sa 2:1 u setovima, dok je iste godinne Čeh na US Openu predao meč Đokoviću pre početka - što znači da se ne računa u statistici.

Ovo praktično znači i da će Novak definitivno izgubiti prvo mesto na ATP listi jer je posle poraza u Dubaiju izgubio 410 poena, dok je Danil Medvedev samim plasmanom u četvrtinale Akapulka uzeo 90.

Podsetimo, razlika je pre ovih turnira bila 440 u korist Srbina!

II SET

7:4 - Za Čeha, poraz koji će Novaka koštati prvog mesta

5:5 - Nije kraj, Novak pravi brejk i igra se dalje! Đoković je posle velike drame u meču uspeo da vrati brejk i nastavi meč.

4:5 - Lagano je uspeo da dođe do svoh četvrtog gema u drugom setu. Veseli serivra za pobedu.

3:5 - Nije Novak iskoristio brejk šansu i Čeh dolazi na gem od velike pobede. Đoković će morati da servira za ostanak u meču.

3:4 - E ovo sad stvarno ne valja. Brejk pravi Veseli.

3:3 - Veseli izjednačuje rezultat u drugom setu.

3:2 - Novak uzima gem bez izgubljenog poena.

Novak Đoković

2:2 - Veseli ne da Novaku da dođe do brejk šansi, novo izjednačenje.

2:1 - Lako se osvajaju gemovi na startu drugog seta, Novak lagano stigao do drugog gema.

1:1 - Veseli na razilku osvojiio svoj prvi gem u drugom setu.

1:0 - Đoković uzeo prvi gem bez izgubljenog poena.

I SET

4:6 - Prvi set na meču je osvojio Jirži Veseli. Nije Novak uspeo da uzme brejk i sada će morati da igra tri seta ukoliko želi da se plasira u polufinale.

4:5 - Ostaje Novak u prvom setu, uspeo je da osvoji deveti gem na meču. Veseli će servirati za osvajanje prvog seta.

3:5 - Ponovo Vesli uzima gem, ovoga puta na svoj servis. Novak Đoković servira da ostane u prvom setu.

3:4 - Novi problemi za Novaka, Čeh je stigao do novog brejka posle velike borbe u sedmom gemu meča.

3:3 - Istom merom uzvraća Veseli, samo jedan poen je izgubio u gemu i stigao do poravnjana u prvom setu.

3:2 - Novak prvi put ima prednost na meču, relativno lagano je uspeo da osvoji treći gem.

2:2 - Nije dugo trajala prednost Veselog. Novak vraća brejk, iskortistio je jedinu brejk šansu koju je imao i sada je izjednačio rezultat.

1:2 - Upisao se i Novak na semafor, bilo je malih problema, međutim Đoković je uspeo da dođe do svog prvog gema na meču.

0:2 - Veseli izgubio samo jedan poen i osvojio gem na svoj servis.

0:1 - Nije dobro počeo meč za Novaka, Veseli koristi treću brejk loptu, i več na startu meča uzima gem na Đokovićev servis.

Posle podbacivanja novčića Novak Đoković je izabrao da prvi servira na meču.