KATASTROFA ZA LAJOVIĆA! Srbin PROKOCKAO veliku šansu i ispao sa turnira!
Dušan Lajović, Foto: Profimedia

neshvatljivo!

Lajović nikako da pronađe pobednički put

Srpski teniser Dušan Lajović je zaustavljen u osmini finala turnira u Buenos Ajresu, pošto ga je savladao domaći teniser Federiko Korija posle preokreta sa 6:4, 5:7, 4:6.

Sve je krenulo kako treba za srpskog asa, u prvom setu je imao prednost od čak 5:1, ali je potom ispustio dvagema na svoj servis i dozvolio protivniku da se vrati. Ipak, uspeo je nekako da se konsoliduje i povede sa 1:0 u setovima.

U drugom setu je ponovo prosuo stečeno. Servirao jr za pobedu pri rezultatu 5:4, ali ga je Korija brejknuo, a potom i rešio set u svoju korist.

Dušan Lajović

Istim tempom je nastavio i u odlučujućem setu i prošao dalje.

Rival u četvrtfinalu biće mu bolji iz duela Kaspera Ruda i Roberta Karbaljes Baene.

Još jedan srpski teniser je u osmini finala turnira u Buenos Ajresu. U pitanju je Miomir Kecmanović koji će prolaz dalje tražiti takođe protiv domaćeg igrača Fransiska Serundola.