POTVRDIO DOBRU FORMU: Kecmanović u srpskom derbiju pobedio Đerea!

dobar meč

Miomir Kecmanović savladao je Lasla Đerea u srpskom derbiju, u okviru prvog kola Buenos Ajresa.

Mlađi od dvojice igrača slavio je posle tri seta, rezultatom 6:4, 1:6, 6:1, nakon jednog časa i 45 minuta igre.

Bio je ovo prvi meč za naše tenisere još od Australijan opena, na kojem je Đere ispao u prvoj, a Kecmanović u četvrtoj rundi.

Laslo je bio taj, koji je prvi napravio brejk na ovom susretu, međutim, njegova radost nije dugo trajala, pošto je dva puta zaredom ispustio servis i izgubio prvi period.

Drugi set Đere je započeo kao i prvi, brejkom u drugom gemu, s tim što sada nije ništa prepuštao slučaju, napravio je još jedan brejk, a onda ekspresno izjednačio rezultat u setovima.

Miša je znatno bolje otvorio odlučujući set protiv svog zemljaka, prvo spasao tri brejk lopte, a onda dva puta zaredom oduzeo servis Đereu.

Imao je Laci šansu da produži ovaj duel, ali je u sedmom gemu Kecmanović iskoristio svoju drugu meč loptu i slavio.

Njegov naredni rival biće bolji iz meča Serundolo – Banjis.

Podsetimo, plasman u drugo kolo nešto ranije obezbedio je Dušan Lajović, pobedom nad Benoa Perom.