MIRNO SPAVAJ, NOVAČE: Kecmanović SRUŠIO favorita i plasirao se osminu finala AO!
Miomir Kecmanović, Foto: Profimedia

PO PRVI PUT U KARIJERI!

Srbin slavio posle lavovske borbe, naredni protivnik

Objavljeno: 07:13h

Srpski teniser Miomir Kecmanović se plasirao u osminu finala Australijan Opena, pošto je savladao Lorenca Sonega rezultatom 6:4, 6:7, 6:2, 7:5.

U osmini finala igraće protiv Gaela Monfisa.

Sjajno je srpski igrač započeo ovaj duel i prvi napravio brejk, u trećem gemu.

Imao je šansu u narednom na servis protivnika da napravi još jedan, nije uspeo, a kazna je umalo stigla u šestom gemu, kada se suočavao sa četiri brejk lopte, međutim sačuvao je pribranost i poveo sa 1:0 u setovima.

Srpski teniser je na startu drugog seta odmah oduzeo servis protivniku, ali je Sonego uspeo da uzvrati!

Viđen je taj-brejk u kojem je Kecmanović imao vođstvo od 6:3, ali to mu nije bilo dovoljno, Sonego je preokrenuo, iskoristivši treću set loptu, izjednačio rezultat.

Kecmanović je u 6. gemu trećeg seta napravio brejk, a onda ubrzo i još jedan, dupli, i za malo više od pola sata, ponovo poveo u setovima.

Za razliku od prva tri, u četvrtom je do brejka prvi stigao Sonego, odmah u prvom gemu. Ipak, Kecmanović je uzvratio u osmom, a potom napravio novi brejk i plasirao se u osminu finala.

Da podsetimo, Kecmanović je trebalo da odmeri snagu sa najboljim teniserom sveta u prvom kolu, ali zbog dobro poznate situacije Novaku nije bilo dozvoljena da igra.