NIJE IMAO REŠENJA ZA UBITAČNE SERVISE: Đoković posle velike bitke zaustavljen u polufinalu (VIDEO+FOTO)

ZAVRŠNI TURNIR sezone, TORINO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:07h

Novak Đoković izgubio je u polufinalu završnog turnira sezone koji se igra u Torinu od Aleksandera Zvereva rezultatom 2:1 (6:7, 6:4, 3:6).

Zverev je sjajno servirao i tokom većeg dela prvog seta bio na više od 90 odsto osvojenih poena kada ubaci prvi servis. Igrači su teško dolazili do prilika za brejk, kojih nije bilo sve do rezultata 5:4, kada je Novak Đoković imao prvu priliku koja je ujedno bila i set lopta. Nije je iskoristio, a potom ni Zverev dve svoje, pa je set otišao u taj-brejk. Nemac je u istom bio bolji i iskoristio prvu set loptu nakon tačno sat vremena igre.

U drugom setu Novak je tražio odgovor na dobre servise Nemca. Konačno je pronašao i u devetom gemu iskoristio drugu brejk loptu, poveo sa 5:4, a kasnije i izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećem setu, Zverev je dva puta uspeo da oduzme servis Đokoviću, u četvrtom i devetom gemu, i stigne do pobede i plasmana u finale.

Zverev će u finalu igrati protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je u polufinalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:0.

3:6 - KRAJ MEČA!!!!!!!!!! Đoković je nažalost izgubio u polufinalu završnog turnira sezone. Zverev će u finalu igrati protiv Danila Medvedeva.

3:5 - Kratak servis gem Đokovića koji sada ima poslednju šansu da uzvrati udarac nemačkom teniseru.

2:5 - Nema više šta da čeka Novak posle 40:15 stiže do izjednačenja 40:40, a zatim i do brejk prilike. Đoković je u narednom poenu prvi izgubio strpljenje i poslao loptu u aut, novo izjednačenje. Novak ipak nije uspeo da vrati brejk, Zverev stiže na gem od plasmana u finale.

2:4 - Strašan gem Đokovića koji smanjuje prednost nemačkog tenisera.

1:4 - Zverevu ne posustaje servis, nemački teniser overava prednost brejka.

1:3 - BREEEEEJK!!!!!!!!!!! Nemac je prvi zapretio u trećem setu 15:40. Zverev koristi drugu pritliku i nažalost prvi oduzima servis u odlučujućem setu.

Aleksander Zverev

1:2 - Briljantan servis gem Zvereva, bez izgubljenog poena stiže do nove predsnosti u gemovima.

1:1 - Nemac sada ima 0:30. Đoković je osvojio sve poene do kraja gema i uspeo da izjednači.

0:1 - Zverev pravi prvu duplu grešku u meču, a Novak osvaja i naredni poen 0:30. Nemac ipak osvaja naredne poene i dolazi do prednosti u odlučujućem setu.

TREĆI SET:

6:4 - Đoković je na dva poena od osvajanja seta 30:15. Greška Zvereva donosi Novaku dve set lopte. Propustio je čist zicer kod druge prilike da reši set izjednačenje Zverev 40:40. Petu set loptu konačno koristi srpski teniser i izjednačuje u setovima.

5:4 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!!!!!!! Đoković stiže do brejk prilike 30:40. Srpski teniser ipak nije uspeo da je realizuje, Zverev dolazi do izjednačenja. Drugu šansu Novak je iskoristio i u najboljem trenutku u setu oduzeo servis rivalu.

4:4 - Dobar gem za Novaka koji je uzvratio istom merom i bez izgubljenog poena došao do novog izjednačenja.

3:4 - Novi gem koji sa nulom osvaja nemački teniser.

3:3 - Teško dobijen servis gem za Novaka vredan novog izjednačenja u drugom setu.

2:3 - Zverev za manje od jednog minuta dolazi do novog gema.

2:2 - Ponovo problemi za Novaka u servis gemu 30:30. Još jednom je srpski teniser uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije.

1:2 - Servis još uvek sluša Zvereva koji ponovo vodi u drugom setu.

1:1 - Novak je u problemu u ovom gemu 30:30. Izvukao se Đoković osvojio naradna dva poena i stigao do izjednačenja.

0:1 - Zverev nastavlja u istom ritmu i stiže do prvog gema u drugom setu.

DRUGI SET:

TAJ-BREJK (6:7) - Đoković osvaja prvi poen 1:0. Prvom duplom greškom koju je Đoković napravio na meču i uopšte na turniru, Zverev stiže do mini brejka 3:2. Serija mini brejkova, Zverev vodi 5:3. Nemac dolazi do dve vezane set lopte 6:4. Posle tačno sat vremena završen je set koji je na kraju pripao nemačkom teniseru.

6:6 - Đoković dolazi do 0:30, ali se Nemac brzo vraća u gem 30:30. Zverev osvaja i naredna dva poena, tako da će pobednik prvog seta biti odlučen u taj-brejku.

6:5 - Zverev pritiska i stiže do 0:30. Pokupio je nekako volej Đoković i osvojio poen 15:30. Nemac osvaja naredni poen i dolazi do dve vezane set lopte. Uspeo je srpski teniser da se izvuče i stigne do izjednačenja 40:40. Iščupao se Đoković i izborio igranje taj-brejka.

5:5 - Konačno su se raspucali, najlepši poen na meču osvojio je Đoković 15:30.

Zverev je riskantnim bekhendom pogodio liniju 30:30. Novak je uzeo poen i uspeo da stigne do set lopte 30:40. Nemac sjajnim servisom uspeva da je neutrališe i stigne do 40:40. Osvoja i naredna dva poena i tako se izvlači iz nezgodne situacije.

5:4 - Đoković dolazi na gem od osvajanja prvog seta.

Novak Đoković

4:4 - Za sada sve zavisi od servisa, sigurni si i jedan i drugi teniser.

4:3 - Imao je Nemac 15:30, ali je onda Novak proradio i osvojio gem.

3:3 - Zverev je imao 40:0, Đoković prišao na 40:30, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi u ovom gemu.

3:2 - Novi gem za Đokovića, ovoga puta Nemac nije osvojio nijedan poen.

2:2 - Samo jedan poen prepustio je Zverev srpskom teniseru i ponovo stigao do izjednačenja.

2:1 - Početak meča protiče bez većih uzbuđenja, ponovo vodi najbolji teniser sveta.

1:1 - Sjajan je u svom prvom servis gemu i nemački teniser.

1:0 - Novak je otvorio meč svojim servisom i bez većih problema stigao do prvog gema.

PRVI SET:

21:06 - Glavni sudija meča biće Mohamed Lajani, u toku je zagrevanje igrača.

21:02 - Teniseri su izašli na teren.

Novak Đoković i Aleksander Zverev sastaju se u polufinalu Završnog turnira sezone koji se igra u Torinu.

Najbolji teniser sveta dobio je sve mečeve u grupi, a sada je na redu eliminaciona faza. Nemački teniser je u trileru izgubio od Danila Medvedeva u grupi, ali je dobio dva preostala meča pa se kao drugoplasirani plasirao u samu završnicu turnira koji se igra u Torinu.

Ovo će biti treće polufinale dvojice tenisera u kratkom periodu, a kada je reč o ukupnom skoru trenutno je 8:4 za srpskog tenisera.

Pobedom protiv Zvereva, Đoković bi zakazao novi duel protiv drugog reketa sveta, Danila Medvedeva koji je u prvom polufinalu savladao Kaspera Ruda.