MEDVEDEV BIO NA DVA POENA OD PORAZA: Rus sačuvao nerve za odlučujuće poene u meču (FOTO)

atp masters toronto

Hurkač ima mnogo razloga da žali

Objavljeno: 09:24h

Ruski teniser Danil Medvedev odigrao je izuetno neizvestan meč četvrtfinala na Mastersu u Torontu.

Moskovljanin je imao dosta problema, bio je na dva poena od poraza, ali je na kraju uspeo da zadrži pribranost i dobije meč protiv Huberta Hurkača 2:1 (2:6, 7:6, 7:6).

Hurkač je lako dobio početni set, da bi u drugom stigao do taj-brejka i 5:5, ali je tada Medvedev sačuvao nerve i iskoristio drugu set loptu.

U setu odluke, ponovo je odličivao taj-brejk u kome je ponovo bolji bio Medvedev koji se tako plasirao u polufinale gde će mu protivnik biti Amerikanac Džon Izner koji je pobedio Gaela Monfisa.

Medvedev je nakon susreta izjavio:

- Imao je svoje šanse, bio je verovatno bolji igrač najmanje dva seta, ali to je tenis. Obojica smo dobro servirali, uspeo sam da pogodim nekoliko asova kada je bilo potrebno. Definitivno nije bilo lako, imao me je u rukama. Dobiti ovakve mečeve, protiv ovakvih momaka, to mi daje veliko samopouzdanje.

U drugom polufinalu Totonta igraće Amerikanac Rejli Opelka i Grk Stefanos Cicipas.

Rezultati, Toronto, četvrtfinale:

Izner - Monfis 7:6, 6:4 Medvedev - Hurkač 2:6, 7:6, 7:6 Opelka - Bautista Agut 6:3, 7:6 Cicipas - Rud 6:1, 6:4