ODLIČAN POČETAK: Lajović pobedio u dramatičnom meču

ATP MASTERS TORONTO

Zajedno sa Karacevom plasirao se u naredno kolo u konkurenciji dublova na Mastersu u Torontu

Objavljeno: 22:39h

Dušan Lajović i Rus Aslan Karacev uspešno su startovali u konkurenciji dublova na Mastersu u Torontu.

Oni su u dramatičnom meču pobedili Britanca Kamerona Norija i Australijanca Aleksa de Minora, 6:4, 6:7 (4), 10:8. Meč je trajao ukupno 102 minuta.

Lajović i Karacev loše su počeli susret, gubili su 3:0, ali su uspeli da uz dva brejka, u sedmom i devetom gemu, preokrenu i dobiju prvi set sa 6:4.

U drugom setu odlučio je taj-brejk gde su se Britanac i Australijanac bolji snašli i tako uspeli da izjednače rezultat u setovima. Super taj-brejk je bio uzbudljiv, De Minor i Nori su vodili 5:3 i 6:5, ali finiš je pripao Srbinu i Rusu koji su na 9:8 iskoristili drugu meč loptu.

U drugom kolu igraće sa boljim iz meča Hubert Hurkač/Janik Siner - Lukaš Kubot/Marselo Melo.