CICIPAS UMALO DA IZGUBI DOBIJEN MEČ! Grk u pet setova bolji od Zvereva

prvo finale za njega

Čeka Novaka ili Nadala

Peti teniser sveta Stefanos Cicipas plasirao se u finale Rolan Garosa pošto je danas u Parizu savladao Nemca Aleksandera Zvereva sa 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.Grk je do pobede nad šestim igračem sveta došao za tri sata i 36 minuta igre.

U prvom setu Cicipasu je bio dovoljan brejk u drugom gemu, koji je sačuvao do kraja tog dela igre.

Zverev je na početku drugog seta poveo sa 3:0, a onda je Grk napravio seriju od šest uzastopnih gemova, i dobio taj deo igre.

Treći deo igre pripao je Zverevu, nakon što je u trećem gemu napravio brejk, koji je sačuvao do kraja seta.

Na startu četvrtog seta Nemac je napravio brejk, koji je bio dovoljan, da nakon iskorišćene druge set lopte dodje do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu Cicipas je do brejka došao u četvrtom gemu, da bi zatim u osmom gemu na servis Zvereva propustio da iskoristi četiri meč lopte.

Ipak u narednom gemu Grk je uspeo da odservira za pobedu i plasman u finale drugog ovosezonskog grend slema.

Cicipas će u svom prvom grend slem finalu igrati protiv boljeg iz meča u kojem se kasnije danas sastaju prvi teniser sveta Novak Đoković i treći igrač na ATP listi Rafael Nadal.