NOVAK JE POKORIO BEOGRAD: Slovak je pružio žestok otpor, ali Đoković je bio fantastičan (6:4, 6:3)!

Beograd open, finale

Objavljeno: 15:52h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u dva seta Slovaka Aleksa Molčana 6:4, 6:3 i tako isvojio prvi Beograd open.

Novak je na startu izgubio svoj servis, ali ga je vratio odmah. Ceo prvi set bio je pun turbulencija, gledali smo brejk za brejk, gem za gem, da bi najbolji teniser sveta na kraju slomio protivnika.

Drugi set je doneo rezultatsku klackalicu do rezultata 2:2 oba tenisera su bila sigurna, onda je Đoković sa nulom uzeo svoj servis i tako najvio da je sve u njegovim rukama.

Novak Đoković

Odmah potom je i uzeo servis Molčanu, ali nije uspeo da ga overi.

Na kraju je ipak slomio otpor Slovaka, napravio brejk i na kraju svojim servisom overio pobedu.

Njemu je ovo 83. titula u karijeri, treća u prestonici Srbije, nakon onih osvojenih 2009. i 2011. godine.

Novaka već naredne nedelje čekaju novi izazovi na Rolan Garosu, a titula u Beogradu bila bi idealno zagrevanje za drugi Gren slem sezone.

Kraj meča

II Set:

6:3 - Napokon je Novak uspeo da slomi otpor sjajnog Molčana i pokori Beograd.

5:3 - Naporan gem iza nas, ali je Đoković uspeo da ga osvoji i sada servira za pobedu.

4:3 - Novak nije uspeo da overi brejk, ponovo smo u rezultatskoj klackalici.

4:2 - Imao je Slovak 40:0, ali je Novak od tog momenta zaigrao fantastično i uspeo da napravi brejk u drugom setu.

3:2 - Ovaj gem obećava. Đokovića je služio servis i bez problema je stigao do nove prednosti.

2:2 - Zapretio je Novak u ovom gemu, ali Molčan se nije dao.

2:1 - Nema uzbuđenja u drugom setu, oba tenisera su sigurna na svoj servis.

1:1 - I Molčan je bio siguran na svoj servis, za sada geldamo rezultatsku klackalicu.

1:0 - Novak je dobro otvorio drugi set i samo sa jednim izgubljenim poenom osvojio prvi gem.

I Set:

6:4 - U seriji brejkova Novak je uspeo na kraju da osvoji prvi set.

5:4 - Vratio se Molčan u igru, uzevši brejk Đokoviću ostao je u igri za prvi set.

5:3 - Novak u pravo vreme uzima brejk, servira za set.

4:3 - Overio je Đoković svoju servis.

3:3 - Neverovatno finale gledamo, Novak je ponovo odmah vratio brejk!

2:3 - Molčan se ne predaje, ponovo pravi brejk protiv najboljeg tenisera sveta.

2:2 - Sada je Molčan siguran na svoj servis, velika borba se vodi.

2:1 - Novak je ekspresno uzeo gem na svoj servis.

1:1 - ĐOKOVIĆ JE VRATIO ODMAH BREJK! Imao je Slovak svoje šanse, ali nije uspeo da iskoristi.

0:1 - Novak je na svoj servis uspeo samo jedan poen da osvoji, Molčan je stigao do brejka.