IZGUBLJEN SET, BREJK, PA KIŠA: Dan kasnije atomski tenis i NOVAK JE U POLUFINALU! (4:6, 7:5, 7:5)!

atp rim, četvrtfinale

Velika pobeda najboljeg tenisera sveta

Novak Đoković je nastavio pohod ka odbrani titule. Nakon zaostatka od seta, brejka, kiša je prekinula duel, a današnji nastavak doneo je pobedu Srbina nad Grkom Stefanosom Cicipasom 4:6, 7:5, 7:5.

Duel najboljeg tenisera i petog tenisera sveta prekidan je u petak dva puta zbog kiše koja je tokom dana padala u Večnom gradu.

U trenutku prekida, Cicipas je imao set i brejk prednosti 6:4, 2:1.

Meč je nastavljen danas, i doneo je atomski tenis. Novak je uspeo da vrati brejk zaostatka, a zatim da napravi još jedan i osvoji drugi set.

Početak trećeg seta doneo je brejk Grka, Novak je uspeo da vrati, a potom Stefanos pravi još jedan i dolazi do pozicije da servira za pobedu.

Ipak, Novak je pokazao zašto je najbolji na svetu, pošto je uspeo da vrati brejk.

U sledećem gemu se mučio srpski as, ali je ipak opravdao servis i poveo sa 6:5.

A potom je napravio brejk i prošao u finale!

Kraj meča

III SET

7:6 - NOVAK JE U POLUFINALU!

6:5 - Velika borba ponovo je viđena, imao je Cicipas šanse za još jedan brejk, ali Novak mu to nije dozvolio.

5:5 - Neverovatan meč gledamo, Novak je uspeo da vrati BREJK! Ponovo smo na početku.

4:5 - Brejk Cicipasa, Novak i Grk pružaju fantastičan tenis, ali Stefanos servira za pobedu.

4:4 - Sada trenutno gledamo rezultatsku klackalicu bez mnogo uzbuđenja.

4:3 - Ponovo Đoković ima prednost, ovoga puta nije izgubio poen na svoj servis.

3:3 - PONOVO ĐOKOVIĆ VRAĆA BREJK! Kakva ludnica od meča, gledamo atomski tenis!

2:3 - Skoro 12 minuta trajao je ovaj gem, smenjivale su se brejk i gem lopte, ali je na kraju Novak uspeo da smanji prednost Stefanosa.

1:3 - Imao je Đoković dve brejk šanse u ovom gemu, ali je Cicipas na kraju bio koncentrisaniji.

1:2 - Grk je napravio brejk, Novak je u besu bacio reket, pa je dobio opomenu od sudije.

1:1 - Dobri prvi servisi Cicipasu doneli izjednačenje.

1:0 - Novak je nastavio tamo gde je i stao, odmah na startu trećeg seta pokazao je da je sve u njegovim rukama.

II SET

7:5 - ĐOKOVIĆ IZBACIO SAV BES JAKIM URLIKOM! Sve kreće ispočetka!

6:5 - Đoković na korak od osvajanja drugog seta.

5:5 - Imao je Đoković svoje šansi, ali Cicipas je uspeo da izjednači u gemovima.

5:4 - Novak je overio brejk! Sada je Đoković taj koji se pita.

4:4 - NAPOKON BREJK! Novak je nakon velike borbe i u poslednjem momentu uspeo da vrati brejk i totalno se vratio u meč!

3:4 - Novak radi što je do njega, siguran je na svoj servis, sada ostaje samo da napravi brejk.

2:4 - Grk sve bliži velikom trijumfu, ali navikli smo do sada da Đoković može uvek da se vrati.

2:3 - Siguran je i Đoković na svoj servis, sada mu predstoji da vrati brejk.

1:3 - Cicipas nastavio gde je i stao, overio je brejk, sada je na redu Novak.

1:2 - Posle velike borbe u ovom gemu on na kraju odlazi u korist Grka. Cicipas ima brejk prednosti i u drugom setu.

1:1 - Cicipas takođe nije izubio poen na svoj servis.

1:0 - Đoković bez izubljenog poena do prvog gema u setu.

I SET

4:6 - Prvi set je pripao Cicipasu. Imao je Novak 0:15 i 15:30 ali nije uspeo da napravi brejk.

4:5 - I Novaka nije poremetila prekid, uzima gem na svoj servis.

3:5 - Cicipas uzima gem bez većih problema.

Prekid meča zbog kiše

3:4 - Siguran je Đoković na svom servisu.

2:4 - VRATIO JE NOVAK JEDAN BREJK! Dobra igra Srbina, koji je iskoristio sada svoje šanse.

1:4 - Novi brejk Stefanosa. Novak je mnogo grešio u ovom gemu, pa je Grk stigao na korak od prvog seta.

1:3 - Najduži gem na meču doneo je najviše uzbuđenja. Novak nije iskoristio tri brejk lopte, pa je ipak svoju servu sačuvao Cicipas.

1:2 - Siguran je novak ovaj put na svoju servu. Nije dozvolio Grku ni promil šanse da ga ovaj gem ugrozi.

0:2 - Imao je Novak svoje šanse da vrati odmah brejk, ali nažalost nije uspeo, pa je Cicipas duplirao prednost.

0:1 - Cicipas je stigao do brejk lopte, iako je Novak imao 30:15. Napravio je srpski teniser po jednu grešku iz forhenda i bekhenda i jednu duplu servis grešku. A onda je Grk odlično odigrao i realizovao zicer na mreži - 0:1.