TAKO JE BRE! Novak urlikom proslavio prolazak dalje: Vođstvo, povreda, preokret i na kraju trijumf!

Svaka čast majstore

Duel između Đokovića i Frica možete pratiti uživo na portalu Espreso

Novak Đoković se plasirao u osminu finala Australijan opena pobedom nad Amerikancem Tejlorom Fricom u pet setova (7:6, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2)

Novak je već nakon tri gema uspeo da napravi brejk i sve je delovalo da će brzo i lako prvi set rešiti u svoju korist.

Međutim, kada je servirao za prvi set, Fric je odigrao fantastično, a Đokovića nije slušao reket, pa je Amerikanac vratio brejk i uveo set u neizvesnost.

Na kraju je pobednika ovog seta rešavao taj brejk. Novak je tada pružio dominantnu igru prepustivši protivniku samo jedan poen.

Novak Đoković

Drugi set je počeo fantastično po Srbina. Odmah na startu je napravio brejk i uspeo je da ga zadrži do samog kraja i na kraju je lagano osvojio drugi set.

Treći set je doneo klackalicu. Igrao se gem za gem, do osmog gema, kada je Fric greškama Novaka došao do brejka, pa je kasnije siguran bio na svoj servis i tako osvojio prvi set.

Đoković je sredinom trećeg seta doživeo povredu koja se osetila i u četvrtom. Amerikanac je odmah došao do brejka i nije dao promil šanse srpskom teniseru da vrati brejk, pa je sa sigurnim svojim servisom meč uveo u peti set.

Peti set je počeo sigurno sa obe strane, rezultatska klackalica je viđena sve do šestog gema, a tada je Đoković uspeo da dođe do veoma važnog brejka, koji će se ispostaviti ključnim. Do kraja Srbin je držao svoj servis i zasluženo se plasirao u osminu finala.

Novak Đoković će u sledećem kolu igrati sa Kanađaninom crnogorskog porekla Milošem Raonićem.

Kraj meča

V SET

6:2 - Nakon mnogo turbulencija, povrede i preokreta, Đoković je došao do pobede!

5:2 - Đoković je potvrdio brejk i sada je samo na gem od plasmana u četvrto kolo.

4:2 - BREJK U PRAVOM TRENUTKU! Bravo Nole!

3:2 - Nema nervoze u petom setu, igra se gem za gem.

2:2 - Fric osvaja svoj drugi gem u petom setu.

2:1 - Novak bez izgubljenog poena dolazi ponovo u vođstvo.

1:1 - Siguran Fric, ali se vidi napredak Novaka.

1:0 - Početni gem petog seta osvaja Đoković, ono što više od toga raduje je agrasivna igra srpskog tenisera.

IV SET

4:6 - Jedan brejk u ovom setu je bio dovoljan za Amerikanca da uvede meč u peti set.

4:5 - Novak je dobio gem na svoj servis, ali Fric servira za ulazak u peti set.

3:5 - Amerikanac ne popušta. Osetio je da je Novak ranjiv i ne želi da mu da šansu za brejk.

3:4 - Izgleda da se novak vraća u ritam, vreme je da se vrati brejk.

2:4 - Fric ponovo siguran na svoj servis.

2:3 - Na Novaku se vidi da ga muči povreda iz trećeg seta, ali je ipak uspeo da dođe do gema.

1:3 - Nakon uzetog brejka, Amerikanac ga potvrđuje svojim servisom.

1:2 - Veoma loš period igra Novaka, Fric koristi sve svoje šanse i pravi prvi brejk u četvrtom setu.

1:1 - Siguran je Fric na svoj servis.

1:0 - Uspeo je Novak nakon burnog početka suočavanja sa brejk loptom, da ipak osvoji prvi gem u četvrtom setu.

III SET

3:6 - Sigurnim servisima Fric osvaja treći set.

3:5 - Novak greškama dozvolio rivalu da mu uzme brejk, da li ćemo gledati neizvestan duel.

3:4 Fric bez problema dolazi do novog gema.

3:3 Siguran gem za Đokovića .

2:3 - I dalje nema brejka.

2:2 - Novak je nakon ukazane pomoći, uspeo da nakon malo muke dođe do osvajanja gema.

1:2 - Novak je imao malih problema sa proklizavanjem, što se najviše videlo pri završetku ovog gema koji je Fric dobio. Novak je po odlasku na stolicu drža se u predeli rebara.

1:1 - Bio je Novak u problemu i suočio se sa dve brejk lopte, ali ponovo je pokazao svoju psihičku snagu i na kraju je izjednačio.

0:1 - Fric je siguran bio na svom servisu i tako je došao prvi put do vođstva u nekom od gemova.

II SET

6:4 - Nastavio je Novak gde je i stao, sigurnom igrom bez izgubljenog poena dolazi do 2:0 u setovima.

5:4 - Siguran Fric na svoj servis, ali Novak servira za drugi set.

5:3 - Kakva igra živaca. Novak je servirao as na samom startu gema, ali je Fric stigao do dve brejk lopte, međutim, Novak je ponovo pokazao zašto je najbolji na svetu. Sada srpskog asa samo gem deli od osvajanja drugog seta.

4:3 - Najbolji i najduži gem u dosadašnjem delu meča. Dolazio je Novak do brejk lopti, bilo je čak pet izjednačenja, ali na kraju kada je bilo najpotrebnije Amerikanca je poslužio servis za smanjenje rezultata.

4:2 - Novak stiže na dva gema do osvajanja drugog seta.

3:2 - Imao je Srbin dve brejk šanse u ovom gemu, ali je Fric u bitnim momentima servirao dobro i na kraju smanjio prednost Đokovića.

3:1 - Imao je malih problema Novak u ovom gemu, Fric je odigrao svaki poen agresivno i uvek je bio na lopti, ali, ipak, Đoković je je uspeo da osovoji gem.

2:1 - Tejlor Fric je osvojio prvi gem u drugom setu.

2:0 - Lako je Novak potvrdio brejk.

1:0 - Novakj brejkom otvorio drugi set.

I SET

7:6 - Novak je fantastično krenuo u taj brejku, poveo 6:0 i to je bio kraj nade za Amerikanca koji je uspeo da uzme samo jedan poen.

6:6 - Gledaćemo taj brejk.

6:5 - Novak ima siguran taj brejk, ali i šansu da oduzme protivniku servis za konačno osvajanje prvog seta.

5:5 - Uspeo je Fric da izjednači, krećemo od nule.

5:4 - Kada je trebalo da overi prvi set, Novak je neshvatiljivim greškama dozvolio Amerikancu da se totalno vrati u meč.

5:3 - Ostao je u prvom setu Fric, ali Novak servira za osvajanje istog.

5:2 - Loše je Novak počeo gem, svojim greškama dozvolio je protivniku da dođe do dve brejk lopte, ali onda fantastičnim servisima je ipak došao na gem od osvajanja prvog seta.

4:2 - Pustio je ruku Fric i lagano smanjio prednost Đokovića.

4:1 - Potvrda brejka, dobra kretnja srpskog asa, dobro se Fric držao, ali nije mogao da vrati brejk.

3:1 - Novak je iskoristio prvu brejk šansu!

2:1 - Ovoga puta Đoković nije dozvolio protivniku da mu ugrozi servis, pa je sigurnim servisima ponovo poveo.

1:1 - Odlični servisi Amerikanca za osvajanje prvog gema.

1:0 - Imao je Fric 0:30, pa zatim brejk loptu 30:40, ali se Novak izvukao i poveo na početku prvog seta.