SERENA SE MUČILA, ALI PROŠLA RUSKINJU: Zanimljiv duel odigrale i "veteranke"

australijan open

Neizvesno je bilo u duelu dve veteranke Sije i Sare Erani

Objavljeno: 15:59h

Serena Vilijams je teže nego što se očekivalo savladala Ruskinju Anastasiju Potapovu sa 7:6 (5), 6:2.

Amerikanka je spasila dve set lopte u prvom setu na 5:3, a onda preokrenula isti zaostatak i u taj-brejku.

Povela je Ruskinja i u drugom setu, brejkom već u prvom gemu, ali posle toga Vilijams uspotavlja inicijativu i sa tri brejka rešava meč.

Sedmostruka šampionka Gren slema u Melburnu će u osmini finala igrati protiv Beloruskinje Arine Sabalenke, koja je bila ubedljiva u trećem kolu.

Neizvesno je bilo u duelu dve veteranke Sije i Sare Erani, koja je namučila teniserku sa Tajvana u tri seta.

Sije je ipak slavila 6:4, 2:6, 7:5 i izjednačila svoj najbolji rezultat u Melburnu plasmanom među najboljih 16 teniserki na turniru.

Sije će u osmini finala igrati protiv 19. nositeljke, Markete Vondrušove iz Češke, koja je bila sigurna protiv Sorane Kristee.