NOVAK U FINALU RIMA: Đoković sam protiv svih - smeši mu se još jedan trofej!

RIM, POLUFINALE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Novak Đoković je prvi finalista Mastersa u Rimu.

On je u neverovatnom duelu savladao sjajnog Kaspera Ruda sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3) i plasirao se u samu završnicu turnira.

Rud je sjajno otvorio prvi set, odmah uzeo brejk i mučio Đokovića do samog finiša, nakon čega je srpski teniser napravio preokret i slomio neiskusnog kolegu sa severa Evrope.

Ovaj susret je trajao čak minuta, a gledaoci su mogli da uživaju u spektakularnom tenisu na obe strane, dok je utisak pokvario izuzetno loš sudija, koji je u nekoliko navrata žestoko oštetio najboljeg tenisera sveta.

Ipak, to mu nije smetalo da u drugom setu bude onaj pravi i rutinski slavi u prvom međusobnom susretu protiv mladog Norvežanina.

Đoković će tamo igrati protiv pobednika meča između Švarcmana i Šapovalova.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Đoković je u finalu Rima - 2:0 (7:5, 6:3)

5:2 - Na gem od finala! Odbranio je Novak svoj servis i sada će Rud imati priliku da ostane u meču.

4:2 - Da li je ovo početak kraja za Ruda? Novak uzima ubedljivo ovaj gem i imaće servis.

3:2 - Viteška borba u Rimu! Đoković siguran na svoj servis.

2:1 - Nenormalan gem! Skoro 11 minuta je trajala borba, koju je Novak rešio u svoju korist.

1:1 - Uzvratio je Rud i konačno zaigrao malo bolje. Izjednačenje.

1:0 - Ponovo sudija pravi katastrofalne greške i Đokoviću donosi probleme, ali to ga nije poremetilo i osvaja gem na startu drugog seta.

KRAJ PRVOG SETA: 7:5 - Đoković uspeva da slomi Ruda i osvoji prvi set nakon 69 minuta!

6:5 - Au, kakav gem! Preko 12 minuta se igrao ovaj deo meča, ali je Novak uspeo da slomi Ruda i dođe do nove prednosti.

5:5 - BREJK! Vraća se Novak u život! Sada ima servis i priliku da povede posle dugo vremena.

4:5 - Smanjuje Đoković i sada servis za osvajanje seta ima Rud.

3:5 - Rud je na korak od osvajanja prvog seta! Iznenadio je igrom Novaka Đokovića i zasluženo ima lepu prednost.

3:4 - Svega 76 sekundi bilo je potrebno Novaku za treći gem na meču!

2:4 - Najduži gem na meču pripao je Rudu! Čak devet minuta igrali su on i Đoković, ali Norvežanin ipak dolazi do nove prednosti.

2:3 - Gem sa "nulom" uzima Đoković i smanjuje prednost Norvežanina.

1:3 - Odbranio je brejk i Rud sada ima lepu prednost nad prvim teniserom planete.

1:2 - Rud sa osvojenim gemom na svoj servis, ubrzo uzima i brejk, pa ima prednost na početku polufinala.

1:0 - Uzima Đoković prvi gem posle malih poteškoća na startu.

14.45 - Đoković će imati priliku da servira prvi.

14.35 - Sve je spremno za start polufinala Mastersa u Rimu!

14.15 - Kasni meč Đokovića i Ruda zbog polufinala u ženskoj konkurenciji između Halep i Muguruze.